Uued nõuded EST V CH tiitli saamiseks

Jack Russell'i terjeri tõuga seonduvad küsimused

Moderator: ulariniinemagi

Uued nõuded EST V CH tiitli saamiseks

Postby Krissukass » Thu Jul 12, 2007 5:36 pm

EKL on vastu võtnud uued nõuded EST V CH tiitli saamiseks. Russelleid puudutavad need eeskirjad - nimelt nõutakse nüüd tiitli saamiseks ka urukatset! Lähemalt siin:
http://www.jackrussellterjer.ee/index.p ... eturnid=15

Siiani oli urukatse nõutud vaid INT CH (rahvusvahelise CH) tiitli jaoks. Ei tea ka ühtegi teist riiki, kus russellitel selline nõue oleks riigi CH tiitli saamiseks.

EJRTÜ juhatus on arutlenud, et prooviksime EKLi teha avalduse ja paluda pikendust sellisele nõudele.

Ootaksime ka teisi arvamusi, põhjendusi, mõtteid seoses selle eeskirjaga!
User avatar
Krissukass
Juunior
Juunior
 
Posts: 211
Joined: Tue Feb 27, 2007 10:53 pm

Postby Janne » Wed Jul 18, 2007 2:51 pm

Aga kuidas tuli EKL üldse selle peale, et niisugust nõuet kehtestada? Mina pole EKL tegemistega kuigi hästi kursis, aga kas selliste nõuete puhul ei peaks arvestama või küsima tõuühingu arvamust või ettepanekut? Nagu ma aru saan, siis meie ühingult pole midagi küsitud. Kas ma mäletan õigesti, et JRT pole Eestis jahil kasutatavate tõugude nimekirjas? Seda kummalisem siis sellise nõude kehtestamine on.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu

Postby Rästas » Wed Jul 18, 2007 3:08 pm

Janne wrote:Aga kuidas tuli EKL üldse selle peale, et niisugust nõuet kehtestada? Mina pole EKL tegemistega kuigi hästi kursis, aga kas selliste nõuete puhul ei peaks arvestama või küsima tõuühingu arvamust või ettepanekut? Nagu ma aru saan, siis meie ühingult pole midagi küsitud. Kas ma mäletan õigesti, et JRT pole Eestis jahil kasutatavate tõugude nimekirjas? Seda kummalisem siis sellise nõude kehtestamine on.

Ise ei oleks selle peale tulnud, et küsida, aga praegu lugedes tekkis samuti huvi, et kui russellid ei ole jahil kasutatavate tõugude nimekirjas, milleks siis urukatse nõue Est V CH tiitli saamiseks?
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby Elukas » Wed Jul 18, 2007 4:43 pm

http://www.kennelliit.ee/dokumendid/ees ... _koeratoud
Tuleb välja, et eelmise aasta lõpust on ;) Nii, et koer näppu ja kõik JRT omanikud tunneb tulevikus ära uhkete rebasekasukate järgi...
koer on koer, aga JRT on rohkem kui koer
User avatar
Elukas
Juunior
Juunior
 
Posts: 121
Joined: Wed Feb 28, 2007 11:43 am
Location: linna lähedalt kolhoosist

Postby Janne » Wed Jul 18, 2007 4:44 pm

Hakkasin kontrollima ja tuleb välja, et JRT on lisatud jahil kasutatavate koeratõugude nimekirja. NIMEKIRI
Varem JRT seal nagu polnud?
Kas keegi teab sellest midagi täpsemalt? Millal see juhtus ja miks? Mitte, et mul oleks otseselt midagi selle vastu, et keegi kusagil oma JRTga jahil käib. Lihtsalt infot pole selle kohta olnud

Elo jõudis ette :D

Aga siis hakkab ju asjas mingi loogika paistma, oleme lihtsalt ootamatult töökoerte omanikeks saanud.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu

Postby Rästas » Wed Jul 18, 2007 5:20 pm

Eks JRT tõug ju algselt jahipidamiseks aretatigi. Kui nüüd juurte juurde minna...
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby Memm » Thu Jul 26, 2007 7:14 pm

No nii. Suured üllatushetked üle elatud ja tegutsema...

Seoses uute nõuetega meie tõule EST Ch saamisel - on tõuühing esitanud Kennelliidule taotluse ehk siis Elo ja Kristi panid kokku ilusa kirja kus palusime urukatse kohustuslikuks muutmist edasi lükata 2 aasta võrra.

Põhjenduseks see, et meil on väga väike populatsioon ning noor tõug, kusagil mujal maailmas russellitele selliseid nõudmisi ei esitata ja see piirab väga suuresti meie näituste külastamist välismaiste koerte/kasvatajate poolt. Seega jäävad meie kontaktid saamata ja ilusad koerad nägemata.

Loodetavasti olete meiega nõus.
See nüüd ei tähenda, et urus käima ei pea...... :lol:
Töötav russell on päris hea vaatepilt.....
Tervitades Kadi
Koer on Rakats ja Rakats on Koer-russell on rakats ja hetkel veel moes.....
User avatar
Memm
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 29
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:09 pm

To: Kadi, Kristi & Elo

Postby Evis » Tue Aug 07, 2007 10:09 am

Memm wrote:
Seoses uute nõuetega meie tõule EST Ch saamisel - on tõuühing esitanud Kennelliidule taotluse ehk siis Elo ja Kristi panid kokku ilusa kirja kus palusime urukatse kohustuslikuks muutmist edasi lükata 2 aasta võrra.



On asi lahenduse leidnud? On mingisugustki vastukaja EKL poolt tulnud?
Rääkides Sass´i kasvatajaga, siis on jah soomlased loobunud eestis näitustel käimisest. Kui tullakse siis ainult JUN klassis osalema.
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby Rästas » Tue Aug 07, 2007 10:25 am

Memm wrote:Loodetavasti olete meiega nõus.
Tervitades Kadi

Küsid veel... :lol:
Mulle meeldib töötav russell ja meeldivad kõik need vahvad üritused/treeningud jne, kindlasti meeldivad need ka Villile, aga ma ei saa aru, mis on ühist jahivõimel ja välimikul (kui urukatse on nõutav Est V CH tiitli saamiseks).

Urukatse võib kohustuslik olla, kuid mõne muu (mitte välimiku) tiitli saamiseks :D
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby Evis » Tue Aug 07, 2007 10:32 am

Olen suhtliselt uus koeraomanik ja pole veel väga kursis EKL tööga.

Kas keegi võiks rääkida, kuidas neid seaduseid / nõudeid vastu võetakse? Kes teeb ettepaneku ja kes otsustab/kinnitab nõude?

Ei saa minagi aru, miks on vaja parima välimiku tiitli saamiseks urukatset. Töötava (kasutusklassi) puhul jah, aga...
Pigem oleks targem seda nõuda nt paaritamise puhul. Nt. kui urueksam sooritamata, siis on kutsikate paberite ajamine natuke kallim. Ei paku midagi otseselt välja, aga see ka ju väike lahendus, innustamaks koeraomanikke ikka urueksamit sooritama, kuna Russell on ju ikkagi jahikoer.
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby Krissukass » Tue Aug 07, 2007 11:40 pm

EKLis tuleb meie avaldus arutusele 9.augustil. Kui ruttu vastukaja teada saame, ei oska kahjuks öelda...
User avatar
Krissukass
Juunior
Juunior
 
Posts: 211
Joined: Tue Feb 27, 2007 10:53 pm

Postby heints » Wed Aug 08, 2007 9:12 am

Evis wrote:Olen suhtliselt uus koeraomanik ja pole veel väga kursis EKL tööga.

Kas keegi võiks rääkida, kuidas neid seaduseid / nõudeid vastu võetakse? Kes teeb ettepaneku ja kes otsustab/kinnitab nõude?

Ei saa minagi aru, miks on vaja parima välimiku tiitli saamiseks urukatset. Töötava (kasutusklassi) puhul jah, aga...
Pigem oleks targem seda nõuda nt paaritamise puhul. Nt. kui urueksam sooritamata, siis on kutsikate paberite ajamine natuke kallim. Ei paku midagi otseselt välja, aga see ka ju väike lahendus, innustamaks koeraomanikke ikka urueksamit sooritama, kuna Russell on ju ikkagi jahikoer.


Ma isiklikult arvan, et samal põhjusel, miks kohtunikud ringis teinekord proovivad, kas koeral on nö. russeli hinge, mingi mäguasjaga vms., sest FCI tõukirjelduses on ka isiksuse omadused kirjas.

Sisuliselt on urukatse, kui üks russeli iseloomu ja elustiili üks loomulik osa, mis näitab edukat tõuaretust.
Seega koer, kes on pelglik, väriseb iga asja peale aga on muidu ilus, pole just russell ;)
User avatar
heints
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 58
Joined: Mon Feb 12, 2007 3:29 pm
Location: Aruküla, Harjumaa

Postby Evis » Wed Aug 08, 2007 8:55 pm

To Heints: Miks sa nimetad natuke aramat koera, kes nt. ei teegi kunagi urukatset ära "mitte Russelliks". Sa kipud asju natuke liiga üldistama. Jah, Russell on aretatud jahikoeraks aga nii nagu on inimesed erinevad nii on ka koerad erinevad.

Ja minu meelest pole hirm (pelglikus võõras situatsioonis, kohas) halb, kuna see tähendab, et koer on ettevaatlik.


Andke mulle andeks aga no miks on tiitli nimi siis Eesti VÄLIMIKU tsempion? Miks mitte nimetada see ümber lihtsalt Eesti Tsempioniks?


Ei püüagi urukatsest kõrvale hüpata.
Teeme selle igal sajal juhul ära.
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby heints » Thu Aug 09, 2007 8:47 am

To Evis: Ei pidanud silmas seda, et koer ei tohi üldse olla ettevaatlik, või et ta üldse ei kardaks, vastupidi, vanasti kärbiti hulljulged koerad samuti aretusest välja! Mis lõbu on koaerast, kui jahil koer kõik töö ise ära teeb (sööstab urgu ja murrab ise rebase kohe maha) Russell peab olema täpselt parajalt julge, ning piisavalt arg.

Ma pigem olen sellise russelli tiitli võitmise vastu, kellel käib saba jalge vahele iga asja peale, ning ega oma tõelist russelli hinge. Ma tõesti arvan, et Sassil, ega kellelgi teisel ühingus olevatest koertest seda probleemi oleks :D
User avatar
heints
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 58
Joined: Mon Feb 12, 2007 3:29 pm
Location: Aruküla, Harjumaa

Postby Krissukass » Fri Aug 10, 2007 8:46 am

Eilsel EKLi juhatuse koosolekul vaadati läbi ühingu taotlus pikendada urukatse nõudmist EST V CH tiitli saamiseks. Otsustati, et taotlus on igati põhjendatud ja saadeti see edasi EKLi volikogule, mis on pädev organisatsioon vastavat taotlust arutama... Volikogu järgmine istung on novembris.
User avatar
Krissukass
Juunior
Juunior
 
Posts: 211
Joined: Tue Feb 27, 2007 10:53 pm

Next

Return to JRT tõug

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron