Koera paaritamine

Moderator: ulariniinemagi

Re: Koera paaritamine

Postby ReelikaK » Mon Mar 21, 2011 2:23 pm

Paberiteta JRT ei ole JRT! Aretuses tohib kasutada ainult tõupaberitega ühetõulisi koeri, rääkimata sellest, et emaskoera tohib aretuses kasutada 18. elukuust kuni 9-aastaseks saamiseni. Eeskirjad on niisugustele inimestele muidugi tühi koht. Lihtsalt kahju on nendest inimestest, kes teadmatusest sellistest pesakondadest endale tõupaberiteta kutsika võtavad, lootuses, et temast JRT kasvab. Samuti on kahju sellest 9-aastasest emaskoerast, kelle tervis ja elu paaritusega ohtu seatakse.
Antud postitus ilmselt ei muuda midagi, aga võibolla koputab see natukenegi inimeste südametunnistusele ning hioab ära mõne järjekordse JRT soovija petta saamise.
ReelikaK
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 34
Joined: Sat Jun 06, 2009 11:45 am

Re: Koera paaritamine

Postby Janne » Tue Mar 22, 2011 12:28 am

Teie koer on kindlasti väga tore kodukoer, kuid see ei peaks olema põhjus talle kutsikaid teha. Kui kodulehel üleval olev info on õige, siis isegi juhul kui kõik muud tingimused oleksid täidetud, on koer lihtsalt tiinuseks ja poegimiseks ning kutsikate üles kasvatamiseks liiga vana.

Loomaarstina ütleksin selliste paaritusplaanide kohta nii: kui on tegu varem poeginud koeraga, siis sellises vanuses korduv tiinus on emaskoerale liiga suur koormus ja see on selgelt tervisele kahjulik. EKLi poolt tõukoerte paaritustele peale pandud reeglid ei ole mitte niisama inimeste piiramiseks vaid nendel on sisu ka. Kui tegu on esmapaaritusega, siis te riskite oma koera eluga ja seda ilma liialdamata.

Tõukoerte aretusel on oma reeglid, suvalist russelivälimusega koera teise sama suvalise koeraga kokku pannes on mõne aja pärast tulemuseks mitte-niiväga-russelid. Lisaks välimusele tuleb arvestada terviseküsimusi, eelkõige peavad mõlemad vanemad olema terved, üldreeglina oleks mõistlik vältida suguluspaaritust jne. Paberiteta koeri juurde tootes selliseid asju keegi ei vaata, terviseuuringuid ei tehta ja sellega lihtsalt võetakse mõttetuid riske. Oma 9-aastasele koerale kutsikaid tahtev inimene selliste asjade peale tõenäoliselt ei mõtle, seepärast ma ilmselt praegu lihtsalt raiskan oma aega.

Tõuühingu foorumist oma paberiteta koerale isast otsida on tegelikult ülim nahaalsus. Milline on vastus, mida siit ootate? Et võtke aga ühendust ja teeme ära? Ise ka usute seda?

Kui on soov tegeleda tõuaretusega (või lihtsalt saada nunnugudzuzid ilma, et keegi väga viltu vaataks), siis tuleks alustada sellest, et soetatakse endale tõutunnistusega koer. Edasine sõltub juba sellest, kas koer on üldse aretuskõlbulik oma tervisenäitajate ja välimiku poolest. Kui on soov lihtsalt russelivälimusega kutsikaid, tegelikult krantse mitmesaja euro eest müüa, siis siin on küll vale koht.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu


Return to Kutsikad ja tõuaretus

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron