Jack Russelli toomine välismaalt

Moderator: ulariniinemagi

Jack Russelli toomine välismaalt

Postby mariza » Fri Sep 07, 2007 9:42 pm

Tere!

Olen juba pikka aega tahtnud endale Jack Russellit, aga Eestis neid nii harva saada. Kas kellelgi on kogemusi välismaalt koera toomisega? Tahaksin teada, kui palju võiks maksma minna koera Eestisse toomine ja kuidas kindlaks teha, kas tegemist on ikka Eestis kehtivate paberitega koeraga?? Ja kui keeruline on üldse välismaalt koera toomine Eestisse?

Jään kõigi vähegi asjaga kursis olevate inimeste tagasisidet ootama! :)

Eriti tänulik oleksin, kui keegi oskaks anda mõne inimese kontaktid, kelle käest oleks võimalik JRT osta!

Ei jõua enam ära oodata, millal endale selle vahva seltsilise saan...
mariza
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 4
Joined: Mon Sep 03, 2007 10:05 pm

Re: Jack Russelli toomine välismaalt

Postby AlHawa » Sun Sep 14, 2008 2:21 am

Minul sama küsimus. Sõbranna elab ja tõõtab Belgias ning liigub küllaltki palju ringi nii hobuse kui JRT inimeste seas. Endale oli ta ostnud 3000 krooni eest paberitetakutsika kuid rääkis, et paberitega koera pidi juba 6000krooniga hollandist saama.
AlHawa
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 23
Joined: Sun Sep 14, 2008 2:15 am

Re: Jack Russelli toomine välismaalt

Postby Krissukass » Sun Sep 14, 2008 7:56 pm

Russellit välismaalt tuues, tuleb kontrollida, et kutsikal on FCI paberid - vastav märge peab olema tõutunnistusel. Kui kutsikate paberid ei ole veel valmis, küsige näha kutsikate vanemate tõutunnistusi - kui need on korras, saavad ka kutsikad õiged paberid. Tõuühing on alati aidanud, kui on küsitud, dokumente kontrollida, tuleb ainult koopiad saata ühingusse.

Kõige lähem on tõupuhas kutsikas tuua Soomest - sealse tõuühingu kodulehel on olemas "Pentulista" ehk müügis olevate kutsikate nimekiri. Kõik seal nimekirjas olevad koerad on korrektsete tõupaberitega.
Kennel Lexberry´s - www.lexberrys.eu
User avatar
Krissukass
Juunior
Juunior
 
Posts: 211
Joined: Tue Feb 27, 2007 10:53 pm

Re: Jack Russelli toomine välismaalt

Postby AlHawa » Sun Jan 18, 2009 2:17 am

Mul tekkis aga selline küsimus, et kas Soomes on ka mingid sellised paberid, mis eesti ei kehti. Mingid nõ. "mitte päris õiged" paberid.
Nimelt mu tööandjal on russellid ja pidid olema paberitega, vähemalt kutsikaid oli ta müünud paberitega (hind 800euri vist)Kuid mitte kumbki tema koertest ei näe välja eriti tingimustele vastav. Liiga palju tumedat, liiga lühikesed jalad ning tagajalgadega mingi jant- kanna liigestest väga kanged.
AlHawa
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 23
Joined: Sun Sep 14, 2008 2:15 am

Re: Jack Russelli toomine välismaalt

Postby Maris » Mon Jan 19, 2009 12:16 pm

Soomes on ka nn working tüüpi russellid, kes Kennelliidu mõistes ei oma aktsepteeritavaid pabereid. Aga nemad on pigem kõrgemajalgsed (vähemalt minu teada). Kodukas: http://www.jrtcgbsf.fi/
User avatar
Maris
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 38
Joined: Thu Aug 23, 2007 12:08 pm

Re: Jack Russelli toomine välismaalt

Postby AlHawa » Mon Jan 19, 2009 5:10 pm

nüüd läheb pisut OTks ära võibolla. Aga mulle on arusaamatuks jäänud mida need working tüüpi russelid tähendavad. Paberiteta koerte alternatiiv võimalust mingeid pabereid saada, eraldi tõulahku (noh nii nagu parson ja jrt). EEstikeelset infot selle kohta pole ma suutnud leida ja inglise ning soomekeelne on arusaamiseks liiga erialane tekst :)
AlHawa
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 23
Joined: Sun Sep 14, 2008 2:15 am

Re: Jack Russelli toomine välismaalt

Postby Krissukass » Mon Jan 19, 2009 6:38 pm

JRT on noor tõug ja seetõttu on isendeid selles tõus seinast seina. Ka iga paberitega russell ei pruugi vastata kohe tõustandardile lihtsalt selle pärast, et tal on tõutunnistus. Värvivead, liiga kõrge, liiga madal jne jne on üsna levinud probleemid meie tõus. Ja siin tulebki appi tõustandard ja näitused, kus toimub koera välimiku hindamine. Koer, kelle välimik vastab standardile, saab rohelise tee aretusse minekuks ja ühte tüüpi koerte kasutamine aretuses kinnistabki tüüpi, mida tõustandardiga on kirjeldatud.
Kennel Lexberry´s - www.lexberrys.eu
User avatar
Krissukass
Juunior
Juunior
 
Posts: 211
Joined: Tue Feb 27, 2007 10:53 pm


Return to Kutsikad ja tõuaretus

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron