pisike pai paharet otsib oma kodu

Moderator: ulariniinemagi

pisike pai paharet otsib oma kodu

Postby jacky » Wed Oct 28, 2009 4:52 pm

Tegu on siis Tessi kutsikaga teisest pesakonnast, sünniaeg 12.august, sugu emane.
Isa on Inglismaalt, kennelist Cumbreck - 25 cm kõrgune siledakarvaline must-valge ülimalt inimsõbralik ja mänguhimuline Pinto, kes on samas reaalselt töötav jahikoer.
Tess on pärit samast kennelist, niiet kutsikad on pesueht britid. (Pedigreed võib vaadata Eesti Kennelliidu tõuregistrist http://register.kennelliit.ee/reg/index ... gId=116000)
Koeraema on 26 cm siledakarvaline tricolor (nägu pruun, keha peal mustad laigud). Kutsikas, kellele kodu otsin, on oma mamma koopia. Sündides oli ta nägu peaaegu must pruunide laikudega põskedel ja kulmude kohal, nüüdseks on must taandumas kõrvade taha ja täiskasvanuna on pea ilmselt täitsa pruun. Paremal küljel õla piirkonnas ja saba ümbruses on see-eest imeilusad säravmustad laigud. Karv on lühike, siidiselt sile ja nahk puhasvalge. Esijalad sirged, head taganurgad ja vähemalt praegu on kehaproportsioonid nagu russelitel peab olema. Hambumus korras ja saba sirge.
Ta on pärinud oma vanemate jahikire, mis esialgu väljendub liikuvate-veerevate mänguasjade tagaajamises, rihmade, paelte, kardinate jms kirglikus sikutamises ja jäljeajamises. Ta on musiloom ja sülekiisu, kes kasutab iga võimalust, et lähedust nautida. Kui sülekohad on teiste koerte poolt hõivatud, läheb alistunult oma puuri magama.

Otsin siis inimest (rendikodu või kaasomanikku), kes tahaks seda koerapoega õpetada ja kasvatada ning suudaks talle pakkuda sellise kodu, mida ta väärt on.
Mulle võib helistada 5068063 või kirjutada epp ät keevallik.ee
User avatar
jacky
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 34
Joined: Thu Mar 08, 2007 7:54 pm

Re: pisike pai paharet otsib oma kodu

Postby Janne » Wed Oct 28, 2009 9:22 pm

Vaatasin kutsika sugupuud ja tekkis küsimus, et miks sa sellist inbreedingut kasutad? Sul on kindlasti hea põhjus, ehk viitsid kommenteerida? Ei taha üldse kritiseerida. Ma pole ise mingi kogenud kasvataja, oleks huvitav teiste põhimõtetest natuke rohkem teada saada. Ise olen püüdnud suguluspaaritust esmajärjekorras vältida terviseprobleemide riski vähendamiseks. Nagu teada, polegi naljalt leida liine, kus nt kataraktikoeri sees poleks.

Neile, kes pole viitisinud sugupuid vaadata, siis minu küsimuse põhjustas asjaolu, et pesakonna ema mõlemad vanaisad on sama koer, kes on ka pesakonna isa üks vanaisa.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu

Re: pisike pai paharet otsib oma kodu

Postby jacky » Thu Oct 29, 2009 1:47 am

Miks ikka inbreedingut kasutatakse - eks ikka lootes, et saadav kasu kaalub üles kardetava kahju. Usaldasin Tessi kasvatajat, kes sellist kombinatsiooni soovitas ja kes ise väga kogenud kasvatajana pooldab inbreedingut mõistlikes piirides (hoides COI viie sugupõve osas 6-8%). Russeleid on kasvatatud seal peres juba üle 200 aasta ja ilmselt nad teavad, mida teevad. Kõigil aretusse minevatel koertel kontrollitakse pärilike silmahaiguste ja patella luksatsiooni esinemist ning siiani on kõik terved olnud. Samuti pole katarakti ega muud paha ilmnenud ära müüdud ja kontrollitud Cumbrecki koertel.
Minu praeguse arusaamise kohaselt on katarakti levikus "süüdi" Austraalia kuldsele kuuikule toetuvad liinid. Sealt tuleb ka muid omadusi, mis minu arvates moonutavad algupärast Jack Russell'i terjerit lausa selliselt, et Soome ja Austraalia russelifoorumites kõlab hääli vajadusest muuta tõustandardit, kuna koerad ei vasta enam sellele.
Loodan selle paaritusega saada "Väga häid tööterjereid, kes on võimelsed töötama urgudes; kelle ilme on tähelepanelik ja ergas, ideaalkõrgus 25-30cm ja kaal iga 5 cm kohta 1 kg. Seega u. 25 cm koer peaks kaaluma ligikaudu 5 kg ja 30 cm koer vastavalt 6 kg. Keha peab olema pikem kui koera kõrgus, rinna sügavus sama sügav kui küünarnukist varvasteni jala pikkus. Küünarliigeste tagant mõõtes soovitav rinnaku ümbermõõt 40-43 cm "
User avatar
jacky
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 34
Joined: Thu Mar 08, 2007 7:54 pm

Re: pisike pai paharet otsib oma kodu

Postby Janne » Thu Oct 29, 2009 3:20 pm

Päris põnev oleks teada, kas see kasvataja ise on varem nii lähedast suguluspaaritust kasutanud? Ja milliste (tervise) tulemustega. 4 vanaisast 3 on üks ja sama koer. Sellist varianti kasutades on väga kerge tuua esile seni retsessiivsena püsinud haigusi. Ausalt öeldes mina ei julgeks. Või kui, siis peaks tegu olema ikka täiesti ideaalse koeraga, kelle omadusi kindlasti kutsikates näha tahaks. Emane ise on juba suguluspaarituse tulem, ju ta on sinu jaoks siis täiesti ideaalne koer, et sama asjaga jätkata.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu


Return to Kutsikad ja tõuaretus

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron