aga mis siis kui...?

Moderator: ulariniinemagi

aga mis siis kui...?

Postby Sirli » Wed Jan 07, 2009 11:50 pm

...kui paberitega vanemate pesakonnas sünnib kutsikas, kellel esineb kõrvalekalle karvkatte värvuses st. valget värvi on natuke vähem? Siis see koer ei saa tõutunnistust ja tulevikus pole tõu huvides mõtet ka sellist koera paaritada?

Kui palju üldse sünnib kutsikaid, kes ei vasta tõustandarditele?

Ette tänades,
Sirli
Aasta unistus - JRT - täitunud :D
User avatar
Sirli
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 2009 4:42 pm

Re: aga mis siis kui...?

Postby Fanny » Thu Jan 08, 2009 8:54 am

Viimastel aastatel kohtab seda vähem, kuid varem võis ka näitustel näha, et pea iga kolmas koer ei ole standardile vastav. Värvipraak on üks kergemaid ja ilmne juba kutsika sündides, kuid see ei sega koera normaalset elu. Olen näinud standardse värvusega koertel sündimas ka black & tan kutsikat, kuid sellised juhud on harvad. Iirimaal on juba kümmekond aastat "eraldi tõuna" black & tan russelid, mida aga kusagil ei aktsepteerita. Russelid on veel praegugi tõug nö seinast-seina, on ülemõõdulisi ja ilmselgelt standardile mittevastavaid. Need vead ilmnevad alles kutsika kasvades ja pole mina veel kuulnud, et neid oleks hiljem MA regstrisse ümbertõstetud (mõtlen standardile mittevastavaid). Värvus on aretuses kõige kergemini parandatav :P
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: aga mis siis kui...?

Postby Fanny » Thu Jan 08, 2009 6:09 pm

Kui sellel lehel http://www.irishjacks.com/jack_russell_puppies.asp sobrada, leiab igasuguseid värvikombinatsioone :mrgreen:
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: aga mis siis kui...?

Postby Elukas » Sat Jan 10, 2009 8:23 am

Kust selline info, et varem näitustel värvipraaki rohkem näha oli? Mina olen aastast 2003 käinud oma JRT-ga näitustel (loomulikult mitte kõigil maailmas toimuvatel ;) ) ja olen värvipraaki näinud kahel korral. Loomulikult peaksid kohtunikud olema pädevad ja sellised koerad ellimineerima.Värvipraak ei sega elamist, nagu ütles ka Fanny, aga tõutunnistuse peab koer ikka saama.
Bl&tan on väga domineeriv värvus ja sellelt lingilt kust näha erakordse värvusena reklaamitavat selliseid kutsikaid, ärge tõepähe võtke. Need ei ole JRT.
koer on koer, aga JRT on rohkem kui koer
User avatar
Elukas
Juunior
Juunior
 
Posts: 121
Joined: Wed Feb 28, 2007 11:43 am
Location: linna lähedalt kolhoosist

Re: aga mis siis kui...?

Postby Fanny » Sat Jan 10, 2009 10:46 am

Ei kirjutanud värvipraagiga koertest näitustel vaid standardile mittevastavatest - huvitavat lugemist võib leida ka selle kenneli linkidest http://www.ducklings.se/dogs.html#history. Jrt ei ole tõug ainult värvuse, vaid sinna juurde kuuluva välimuse ja iseloomu tõttu. Sellel eelnevalt lingitud lehel oli hea näide värvustest, kuid ma ei öelnud, et nad on õiget tüüpi koerad üldse :D . Kõige paremini saab aru äärmuslike näidete tõttu. Võiks ju arvata, et kõik alla 30 cm kasvuga ja soovitavalt lontis kõrvaga koerad on russelid. Ja selliseid (vale)russeleid nagu sellel lehel, on terve Euroopa täis ning tavainimene arvabki neid sellisena olevat.
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: aga mis siis kui...?

Postby Memm » Sat Jan 10, 2009 1:56 pm

Tere.
Russellist teeb russelli just ka värv!!! Väljavõte muutmata kujul FCI kodulehelt tõustandardist: COLOUR : White MUST predominate with black and/or tan markings. The tan markings can be from the lightest tan to the richest tan (chestnut).
Kes ei usu lugegu: http://www.kennelliit.ee/standardid?ses ... c73434#R32
Black &tan ei ole russell. Rääkigu need kasvatajad , kes neid aretavad mida tahavad. Iseloomult ja olemuselt võivad olla sarnased, kuid selline võib olla ka vanaema Muki , kes on hoopiski lehmalaiguline. Kõik kelle soontes voolab terjeri verd on ju mõnusad rakatsid.

Ja kahest puhtatõulisest valge põhjaga koerast ei saaa tulla Black&tan värvi kutsikaid. Puhtalt geneetika pärast. Sellistel puhkudel peab olema mängus mingi muu tegur...näiteks kaks isa ühel pesakonnal..üks neist naabri Muri..... :D
Kes tahab black &tan värvi puhtatõulist terjerit võib ju võtta manchesteri terjeri või vene kääbusterjeri.
Tervitades Kadi
Koer on Rakats ja Rakats on Koer-russell on rakats ja hetkel veel moes.....
User avatar
Memm
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 29
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:09 pm


Return to Kutsikad ja tõuaretus

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron