Kutsikatest, eetikast ja rahast

Moderator: ulariniinemagi

Re: Kutsikatest, eetikast ja rahast

Postby Maris » Thu Nov 20, 2008 11:51 am

jaanus48 wrote:7.Kahel kutsikal olid liigsed varbad tagakäppadel(väike op,raha eest)

Milleks? LKS vastaselt? Ja kui juba kupeerimiseks läks, siis kas sabad said ikka ka kupeeritud?
User avatar
Maris
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 38
Joined: Thu Aug 23, 2007 12:08 pm

Re: Kutsikatest, eetikast ja rahast

Postby jaanus48 » Thu Nov 20, 2008 1:22 pm

Ma lihtsalt juhtisin tähelepanu sellele,et ma ei teinud seda rahateenimise eesmärgil nagu mõned ehk enamus arvasid.
Palun vabandust nende ees kes tunnevad,et olen olnud ülekohtune,see kiri ei olnud
Teile,vaid nendele kes jutu ainult rahale taandavad!!!!
Nende kutsikate müügikuulutus oli "segaverelised"kutsikad müügiks,kes millist koera
tahab pole teiste kommenteerida,inimesed kes need kutsikad endale ostsid ei tahagi
näitustel käia vaid tahtsid just sõpra...
jaanus48
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 4
Joined: Wed Nov 19, 2008 10:39 pm

Re: Kutsikatest, eetikast ja rahast

Postby jaanus48 » Thu Nov 20, 2008 1:26 pm

Kupeerimisest:
Kui seda ei oleks teinud,siis väga vabalt oleksid nad kusagil metsas joostes endale
võinud viga teha,oleks kusagile kinni jäänud ja lihtsalt küljest ära rebinud!!!
Hea killumutt oled küll "sabad ka kupeeritud"
jaanus48
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 4
Joined: Wed Nov 19, 2008 10:39 pm

Re: Kutsikatest, eetikast ja rahast

Postby Memm » Thu Nov 20, 2008 2:26 pm

No hommikust.
Lugedes siin eelnevaid postitusi mõtlesin, et olen vait ja ei korda asju üle. Nagunii ütles Eluk ka minu meeles mõlkunud mõtted ära. Aga nüüd tundub, et ikka ei saaaa vait olla.
Nagu Krissukass ütles ON KAHJU SELLEST KUIDAS INIMESED ARU EI SAA...
Meil on russellite populatsioon siiski veel üsna väike, tõuühingu eesmärk on liita huvilised ja edendada russellit kui tõugu. Inimesed on sattunud vaimustusse ja buum on läinud lahti..Seda on juhtunud peaaegu iga tõuga ning meilgi ei ole muud teha kui see periood üle elada ning üritada inimeste teadvusesse tuua seda paberitega kutsikate "paremat" poolt. Et koera vanemad on uuritud ja hinnatud ja eeldatavalt on teada tema iseloomuomadused ning käitumine.Ja kasvataja on nõu ning jõuga abiks. Ei väida ,et paberitega pesakondades apsakaid ei juhtu-kuid vähemalt on püüeldud paremuse poole.....
Ning nukraks ja pisut vihaseks teeb isaste koerete omanike"munade sügelus"-et isane on alles siis isane kui kedagi karata saab...see on nii paberitega kui ka paberiteta koerte puhul..ja emastel peab kindlasti vähemalt üks pesakond olema-et siis nad on täisväärtuslikumad koerad...Ei ole. Nad ei ole inimesed. Ning isegi kõik inimesed ei peaks endale järelkasvu soetama....
Mäletan aega kui sama isase omanik helistas ja pabistas enne kutsikale järele minemist- soovides et kõik oleks ikka korras..
Kas paberiteta koerad on viletsamad? Koera ja sõbrana kindlasti mitte. Aga tõu edasiviimise seisukohalt mõttetu tegevus. Ja loomulikult ka tulus. Inimene on juba kord selliseks loodud, et kannatust ei jagu-ja kuna paberitega koerte omanikud
mõtlevad ja vaagivad oma otsuseseid liiga kaua, siis kutsikate saamine on raskendatud ning kuna tahtmine suur sobib kõik mis on väike ja valge.. Oma tööga seoses näen koeri palju ning paljud nn russellid on kaugel sellest milline russell peaks välja nägema ja iseloomult olema.. Aga igal inimesel on õigus otsustada millele ta oma raha kulutab. Ning need väiksed olendid ei ole süüdi ning väärivad head kodu.
Samas kui tekitasime küsimuse kas tõuühing peaks korraldama nn"tõuksvõtmise" ja saama sellega juurde russelleid siis huvitatud oli vaid 1 paberiteta koera omanik... Aga "aretama" on kõik meistrid. Ning ikka ja ainult seepärast, et kutsikad on ju niiiii nunnud. Ja tulebk üha juurde värviveaga, iseloomuhäiretega,nirginäoga ning hiiglassuri või megaväikseid kõverate selgade-ja jalgadega punnsilmseid penisid...Selle asemel et võtta koer tõuks(parem veel-võtta tõukoer..), lasta ära hinnata head ning vead ja paaritada koeraga kes antud koera vigasid järgmises põlves parandaks. Ja ma luban, et kutsikad oleksid sama nunnud.....
Jaanuse kirja juurde tulles -koerad kes isuvad kodus kui omanikud ei pruugi olla viletsamas seisus kui koerad kes käivad tööl. Ja omaniku "headust" see ka ei näita. Minu koerad käivad ka tööl, on seda elu aeg teinud ja ikkagi arvan ma, et alati on võimalus parem omanik olla. Veel rohkem nendega tegeleda, jalutada, mängida ja sügada..
Tiinuseaegne kontroll ja hoolitsemine kutsikate/ema heaolu pärast on niiiiii elementaarne, et seda mu meelest ei tasuks üles lugedagi. Eriti kui julge otsus kutsikaid teha on vastu võetud.
Ja varjupaigas käimine on igaühe südametunnistuse järgne otsus-mina seal ei käi. Miks-sest ma ei suuda ega taha näha inimeste julmusest tingitud stressi ja häda.. need loomad ei oleks seal kui inimesed suudaksid mõelda ja hoolida.
Aga seda ettekäändena tuua ühe pesakonna tegemiseks- arvan, et see raha tuleks ikka mujalt leida kui tahtmine koeri toita nii suur on. Muidugi samas kui kõigist russellipesakondadest tulev tulu läheks varjukasse toiduks-siis oleksid varjupaiga elanikud õige pea üpris prisked.....

Mina oma aretus/paaritusotsuseid õigustama ei pea. Aga miks nii paljud peavad????

Jõudu ja jaksu kõigile nende tegemistes.Arvan, et ei minu ega ka kellegi teise postitus maailma ei muuda ning need kes teevad teevad nagunii just nii nagu heaks arvavad. Ja põhjendusi leidub alati. Aga vast ehk keegi kusagilt hakkab mõtlema, et miks, milleks ja kellega.....lootus sureb viimasena...
Ja mina tean, et mul on kodus 3 väikest, valget ning röömsameelset RUSSELLIT!!!!!!!
Koer on Rakats ja Rakats on Koer-russell on rakats ja hetkel veel moes.....
User avatar
Memm
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 29
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:09 pm

Re: Kutsikatest, eetikast ja rahast

Postby jaanus48 » Thu Nov 20, 2008 5:25 pm

Ma tegin ennast uuesti kasutajaks ainult selleks,et vastata Elo kommentaaridele
"bemmi kummid" ja ütles ta ju veel: Ainus eesmärk on RAHA!!! Ja raha ei haise. Kui paberitega koerte omanikud on targemad ja oskavad sellisel puhul ei öelda, siis paberiteta koerte omanikud pole raisanud raha terviseuuringutele, näitustele jne., ja see ollakse nõus maksma isase omanikule, sest muidu ju kutsikaid ei tule ja äkki tuleb mõni kutsikas veel ja siis jääb endale ka midagi. PUHAS VALE KÕIK VIIMSE
SÕNANI,KASUMIT POLEGI KEEGI JAHTINUD,TERVISEUURINGUD TEHTUD.SATUSIN HOOPIS PAARI ISIKU
HAMMASTE VAHELE,ASI SEEGI :lol:
Käingi varjupaigas,sest mul on igast loomast olgu ta siis tänaval või varjupaigas
südamest kahju.Olen ka tõesti uhke enda ja kõigi üle,kes aitavad varjupaika jõudu-mööda,sest ega see meeldiv paik ei ole,imelik tunne on seal olles,kõik nad vaatavad sellise pilguga otsa,nagu hüüaks"palun võta mind kaasa" :(

Ma ei"tooda" Russelleid.
Edu Teile kõigile!
PS! ELO mul pole bemmi,on hoopis mersu ja selle kopika eest sinna "kumme"
(kummid!!!???) nüüd küll ei saa.
jaanus48
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 4
Joined: Wed Nov 19, 2008 10:39 pm

Re: Kutsikatest, eetikast ja rahast

Postby Memm » Fri Nov 21, 2008 11:55 am

Mulle ei meeldi sõnasõjad, eriti mitte foorumites. Aga....
Jaanus- Tänan sind teavitamast, et sa käid varjupaigas ja et sul on bemari asemel mersu..... aga point on ju hoopis muus. Kui raha ei ole põhjus siis sina kui endale välismaalt paberitega koera hankinud inimene võiksid näha oma koera „peenisest“ kaugemale. Sinu tegevus solgib tõugu. Nii lihtne see ongi.
Ja mina pean tunnistama piinlikusega, et minu pesakonnad on olnud kasumlikud, hoolimata rohketest näitustest, terviseuuringutest ning välismaale paaritama sõitmisest. Aga mul on ka Opel....

Rohkem ma sel teemal sõna ei võta-luban.
Ilusat talveilma ja mõnusaid jalutuskäike!
Koer on Rakats ja Rakats on Koer-russell on rakats ja hetkel veel moes.....
User avatar
Memm
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 29
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:09 pm

Re: Kutsikatest, eetikast ja rahast

Postby Martti » Sat Nov 22, 2008 10:57 am

Tere kõigile, ma muidugi ei tea kas see on õige kohta aga siis:

Müüa korralik Mercedes Benz poolikute paberitega ARK-as arvel ei ole, (kahest autost kokku pandud) muidu sõidab hästi, on mõningad värviprobleemid roostetab, tuled on tuhmid, zarniirid läbi, Muidu tip top korras ahjaa kleepsutuuning on tehtud ja kirjad peal MERSU... kuju järgi mersu sarnane.

Või teine müüa armaani teksad originaalid raudselt, hiinast tõin...silt on küljes!

Sama on koertega need tõusolkijad tegelevad ehtsa piraatlusega, mis pole veel kahjuks seaduse silmis kuritegu. Sest tegu on loomadega ja võib juhtuda, et pesakonnad tulevad kogemata jne. Minu mõte on selles, et paberitega russelite paaritused (võibolla see juba toimib) peaks registreeitama tõuühingus. Kui kunagi tuleb see tõuksvõtmine ja seal trügivad eesirinnas inimesed, kes on soetanud endale koerad piraatidelt...saadetakse enda sooviga kuupeale.

Ja jutt sellest Jaanus, et su koer on õnnelik kui ta tööl käib? Alloooo koer harjub sellega, parema meelega tatsaks mööda põlde ja karjamaid ning ajaks urge mööda hiiri taga vm. On inimesi kes keset päeva kohu sõidavad töölt ja teevad mitmetunnise jalutuskäigu koeraga. Palju kontorist välja saab koer ja kas see, et sind pissile viiakse keset linna on siis lahe ja loomale meelepärane...

Varjupaik on Tallinna Linna toetusel tegelev ettevõte ja kui olete ehk lugenud siis: MTÜ LOOMADE HOIUPAIK opereeib etevõte nimega TEHO ja pealinn on maksnud Tehole loomade hoiustamise eest viimasel kahel aastal kokku 12,6 miljonit krooni, millest on hinnanguliselt vaid 2,5-3 miljonit läinud MTÜ-le Loomade Hoiupaik, mille Teho loomade pidamiseks asutas, raha on aga järjest juurde tulemas, sest Teho leping Tallinna linnaga kestab aastani 2010 – siiski on riigihanke maksumus algselt kordades väiksem, 4,8 miljonit krooni ilma käibemaksuta.
Ainsana pakkumise teinud Teho küsis ühe koera ülalpidamise eest 245 krooni päevas ja kassi eest 66 krooni päevas ning juba siis oli see suurem summa, kui küsib loomahotell praegu kodulooma ajutise hoidmise eest (võrdluseks: üks vang läheb riigile maksma 300 krooni päevas, lastekodulapse ülalpidamine maksab aga 266 krooni päev). (SEE TEKST PÄRINEB POSTIMEHEST)

Lisaks kohustus linn maksma igakuist püsihinda, mis praegu on 56 000 krooni - vastutasuks ostis Teho maa Raku karjääri lähedal ning ehitas sinna varjupaiga, kogu projekt läks kokku maksma 6 miljonit krooni, mille tarbeks võeti ka laenu.

SEEGA ON OLEMAS ORGANISATSIOON, KES TEGELEB VÄÄRKOHELDUD LOOMADEGA JA OSKAB SELLEST KASU LÕIGATA, IGA SINNAVIIDUD KROONI VÕI TOIDUKOTIGA NUUMATE NEID KES ON SEAL LADVIKUS. KAHJUKS EI TEA KÕIK SEDA JA ARVAVAD, MTÜ-L EI LÄHE HÄSTI...JA OLEN MEMM SINUGA SAMAL MEELEL, ET KA MINU SÜDA EI PEAKS SEAL VASTU.

Lõpetage piraatlus!

Ilust lumist laupäeva kõigile ja mina kordan üle elutarkust, Naudi originaali, väldi odavaid koopiaid!
Naudi originaali, väldi odavaid koopiaid...
Martti
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 3
Joined: Fri Mar 09, 2007 4:21 pm

Re: Kutsikatest, eetikast ja rahast

Postby Janne » Mon Nov 24, 2008 7:50 pm

Et siis piraatkoertte teemal jälle. Üldse mitte ainult russelitesse puutuv teema. Näide hoopis mujalt: kui panna paar-kolm sugupõlve järjest kokku suvalisi bokserivälimusega koeri, kas kolme sugupõlve järel on nende kutsikate nina ikka veel nii kenasti lömmis? Väidan, et ei ole. Russelitega on samamoodi. Inimesed, kes paberiteta koeri paljundavad, lasevad lihtsalt liugu tõu entusiastide tööl. Jah, paljusid inimesi ei huvita see, et koeral on mõned "iluvead" (nirginägu, kõverad jalad, kikkis kõrvad jne), aga mida põlvkond edasi, seda vähem need kutsikad russeleid meenutavad juhul, kui aretustegevus ei ole läbi mõeldud. Muidugi on ka tõukoerte hulgas neid samu vigu, kellel pole käpad sirged ja kellel on kõrvad kikkis. Aga tõukoerale kutsikate tegemise mõte võiks ikkagi olla selles, et otsitakse võimalikult sobiv paariline, et järeltulijatel neid vigu vähendada. Ja saada võimalikult standardile lähedasi koeri.

Ostja argument, et aga ma tahan ainult sõpra, kodukoera ja näitustele minna ei taha, ei päde mitte kusagilt otsast. Kas elus 2-lõpmatu arv kordi näitusel käinud koer on kuidagi vähem sõber?? Ostja tahab tegelikult russeli välimuse ja loodetavasti ka russeli iseloomuga koera. Paberiga kodukoer on täpselt sama hea sõber. Näitusele ei sunni ju keegi minema. V.a. siis, kui sa tahad oma paberiga koeralt järglasi saada. Täpselt nii, nagu käesoleval juhul juhtus. Ei ole mõtet teha näituste suhtes bööööö, sest näitustel on oma funktsioon. Kui sa ka pole oma koeraga spets trenni teinud, saad vajaliku hinde ikka kätte, sest meil on terjerid, kellel on teatav terjerlik käitumine lubatud ja meie näituste tase on, nagu on.

Mina soovitaks Jaanusel teha üks otsus. Oled korra tunnistanud, et tegid vea kui ühelt paberitega emase omanikult paarituse eest kutsikat küsisid. Tunnista, et tegid paberita emasele oma koera paarituseks andes vea. Ja rahu majas. Lihtsalt enesest (ja oma lemmiktõust) lugu pidav koeraomanik nii ei käitu. Ongi kõik, pole vaja ju iga hinna eest tüli üles kiskuda.

Paratamatult tuleb tõu populaarsuse tõustes sellseid olukordi ette. Kõik ei ole sündinud targad ja iga inimene teeb vigu.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu

Re: Kutsikatest, eetikast ja rahast

Postby Sirli » Thu Jan 01, 2009 5:08 pm

Tere!

Olen endale ammu JRT-it soovind, aga erinevatel põhjustel pole mu soov veel täitnud. Esiteks on keruline Eestis kutsikat saada, teieks pole see just odav lõbu ja kolmndaks ei oleks ma ülikooli ajal oma liikuva eluviisi tõttu suutud talle õiget kodu pakkuda. Oma suureks üllatueks leidsin eelmisel nädalal juhuslikult sellise pakkumise
http://www.kuldnebors.ee/kuulutused/Lem ... uage_id=et

Pidin suurst rõõmust lakke hüppama. Helistasin antud numbrile ja urisin kutsikate kohta. Kaks pidid veel vabad olema, poiss ja tüdruk. Hinnaks 5000 EEK. Ema pidi olema paberitega, aga kuna isa on Lätist pärit siis millegi pärast ei saadud tema pabereid korda ( a la Eestis ei akspteeritud või mdagi sellist).

Peaaegu oleksingi endal kutsika võtnud, aga raske südamega siiski loobusin. Hakkasin kahtlustama miks isa paberid korda ei saanud (Äkki on tal mõni terviseprobleem)...sest arutades asja vähe teadlikuma inimesega, sain teada, et kui vanematel on paberid korras, siis pole kutsikatele raske korrektseid dokumente vormistada ja see pole ka väga kulukas. Kust ma siis tean, et tegu on ikkagi JRT-ga??? Kuigi pitidel olid need pisikesedoma hoiaku ja väljnägemise poolest küll JRT moodi.

Lisaks keset talve, kus ma ise ja ka mu elukaaslane oleme mõlemad tööl ei tahaks ma oma kallist kutsut piinata sellega, et ta juba pisikesena peab nii palju üksi olema. See mõte sundiski mind lükkama oma unstust edasi. Tahan, et minu tulevaane JRT oleks terve ja just selline tulesäde nagu üks õige JRT olema peab ja selle saan endale kindlustada muretsedes kutsika kelle päritolu on selge.

Pikk segane jutt, aga kui keegi asjatundjatest viitsib pilgu peale vista kuulutusele või asja kommenteerida, siis oleksin tänulik :)



Sirli
Aasta unistus - JRT - täitunud :D
User avatar
Sirli
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 2009 4:42 pm

Previous

Return to Kutsikad ja tõuaretus

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron