Russellid Eestis - tutvustame oma koeri!

Jack Russell'i terjeri tõuga seonduvad küsimused

Moderator: ulariniinemagi

Russellid Eestis - tutvustame oma koeri!

Postby Krissukass » Fri Mar 09, 2007 1:34 am

Lexi ehk ametliku nimega Tsarodej Herlexi. Tegemist on hetkel 3,5 aastase russellitibiga, kelle arvates kogu maakera just tema ümber keerleb. Eks talle tuleb siis aeg ajalt meelde tuletada, et kõik nii ei arva :D . Siis on ta taas mõnus kaaslane, kellele meeldib nii inimeste kui teiste neljajalgsete seltskond. Lisaks kamina esisel (või siis päikeselaigus) peesitamisele meeldib Lexile aktiivne tegevus, näiteks agility. Ja muidugi ka sellised hobid, mis pererahvale meele järgi ei ole - naabri kasside haukumine, kaevetööd (õnneks küll mitte oma aias), jahipidamine - loe: metsa kadumine, jne.

Detsembrist alates on Lexi ka pereema seisuses - viis russelli tüdrukut on tänu temale Eestis rohkem. Aga nendest räägivad lähemalt nende oma peremehed.

Tervitused kõigile teistele kohalikele russellitele ja nende pererahvale!
User avatar
Krissukass
Juunior
Juunior
 
Posts: 211
Joined: Tue Feb 27, 2007 10:53 pm

Postby Evis » Fri Mar 09, 2007 9:39 am

Ahhoi!

Meie peres kasvamas siis üks pisike Russelli poiss - Sass, õige nimega Kisentel´s Funny Spiderman.
Sass on sündinud 30-09-06 Soomes. Hetkel siis 5,5 kuune
Nagu Russellitega ikka on Sass meil hüper, hüper energiline. Õnneks on saatus teda soosind ja ta saab elada maamajas, kus tal veel koerast seltsilisi, suur perekond ja suur aed kaevamiseks
Lemmiktegevusteks on Sassil, nagu kustikatel ikka söömine, magamine ja mängimine.

Oma pererahvale on Sass ainult ja ainult rõõmu toonud. Ta suudab meid iga päev mõne uue asjaga üllatada. Tema võtmisega ütlesime rutiinile - hüvasti

Igaljuhul ootame me kohtumisi ka teiste Russelitega ja nende perenaiste/meestega.
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby jacky » Fri Mar 09, 2007 5:09 pm

tere Pätriku ja Tessi poolt!
Pätu on Hollandis sündinud pisut üle 2-aastane poiss. Russelli kohta väga viisakas ja vaikne. Terjerlik temperament avaldub tal jalgpalli mängides (väikseid palle ta ei tunnista) ja ujudes - need on ta suurimad kired. Samuti on ta igal ajal nõus mängima loobitavate puuroigaste tagasitoomist - mida suurem pulk, seda parem! Linnas on tal vaja kõik möödasõitvad autod kinni püüda, samuti meeldib talle jalaga õhku löödava lume või liiva järele hüpata.
Näitustelt on saadud Balti Juunior tsempioni tiitel, agilitys võistleme esimeses klassis. Kui koerajuht vähem vigu teeks, võiks Pätu ammu teises klassis olla. :oops:
Tess on hoopis teist masti koer - pärit Inglismaa kennelist, kus kasvatatakse vägu vanu tööliini Jack'e, kes ka praegu peaaegu kõik väljas tööl käivad. Linnas autode vahel hoidub ta saba jalge vahel seina äärde, metsas muutub murdjaks lõviks. Kui lubataks rihmast lahti, siis ta kindlasti kaoks seitsme tuule poole. Senini on ta jahipidamine piirdunud ühe hiire kättesaamise ja ärasöömisega.
Eelduste poolest saaks ka temast hea agilitykoera, kahjuks pole ma veel leidnud nippi, mis teda motiveeriks tegema seda, mida mina tahan. Talle meeldib niisama platsi peal nalja teha.
User avatar
jacky
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 34
Joined: Thu Mar 08, 2007 7:54 pm

Postby Annika » Fri Mar 09, 2007 9:46 pm

Tervitus kõigile!
Mina olen üsna värske russelliomanik: Lexi pojuke Ert – täpsemalt Lexberry´s Girl Power Ert - kes sündis 16. detsembril 2006, on tänase seisuga minu juures elanud natuke vähem kui 4 nädalat. Ma ei väsi kordamast, kui väga mul Erti saamisega vedanud on - Lexi ja tema pere on lausa super - alati ollakse nõu ja jõuga abiks!!!
Erti lemmiktegevuseks on kraapimine/kaevamine, mis praegu peab piirduma veel tubaste tingimustega; susside varastamine ja igasugused muud lõbusad mängud. Kui ta parasjagu ei maga, siis on ta alati heas tujus. Hea õppija on ta ka - istumine, käpa andmine, sitsimine on enam-vähem selged. Aga kuna Ert on veel noor ja harjumused alles kujunemas, siis väga pikalt mul temast rääkida ei ole mõtet. Ka karvatüüp pole Ertil veel selge – kas tuleb sellest sile või poolkarm. Ootamine on igal juhul põnev ja õnnelik oleksin ükskõik kumma variandi üle.
Praegu aga on meie suurimaks sooviks teiste kutsidega kohtumine, sest Ert vajab väga mängusõpru. Kes arvab, et tema kutsule võiks üks peagi 3 kuuseks saav ülbikust tibi mängusõbraks sobida, andku aga teada.
Tervitused Erti emmele ja õdedele (loodame, et õekesed ka end tutvustama tulevad), samuti teistele russellitele ja nende omanikele.
User avatar
Annika
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 25
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:01 pm
Location: Tallinn

Postby katzikene » Sat Mar 10, 2007 11:18 am

Tere!

Meie russelli neiu on poolatar, 10 kuune, passi nimega Cosa Nostra Balao. Heal lapsel mitu nime- Poola hüüdnimi oli tal Klushka, meilt sai ta võidujumalanna järgi nime Nike, mis muutus suupäraseks [Niki]-ks :) .
Nike on ülisõbralik, kõigile inimestele ja koertele, nii suurtele kui väikestele, tahab ta alati tere öelda ja kui veidi mängida ka saaks, oleks supervahva. Üleliigset energiat käime taltsutamas koeratantsu trennis, kus teeme alles esimesi, aga edukaid samme :wink: .
User avatar
katzikene
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 17
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:58 am

Postby Rästas » Sat Mar 10, 2007 3:39 pm

Ahoi! :wink:
Meie peres kasvab JRT Villi, ehk dokumendinimega WW Yangoviper's Heated William.
Villi on sündinud 26.06.2006 Soomes (Teuvas).
Pikaajaline otsingu- ja ootusärevus on sellest hetkest asendunud lõppematu russellivaimustusega.
No russellitest (niisugustest vahvatest lappidega nutikatest koertest) olime vaimustunud juba enne Villi leidmist,
kuid ei teadnud päris kaua, et tegemist on JRT tõuga.
Villi on just selline koer, nagu meie pere koer olema peab: aktiivne, kaval ja nutikas :D

Tervitused kõigile siinsetele kahe- ja neljajalgsetele.
Russellid ruulivad!
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby heints » Mon Mar 12, 2007 4:24 pm

Hei,

Meie russelliks on ülbe ja kogu maailma boss Joonas :P Joonas sündis rootsis Gävle linnas 8 Juuni 2006, ema on Ilus sile pruun-valge kuts, Isa aga Austraaliast pärit tšempion pool-karvik pruun-valge kasukaga.
Joonase leidsime puhtjuhuslikult rootsi kennelliidu kodulehelt, mis tõi samuti pikaajalisele otsingutele lõpuks otsa. Helistatud sai kõik igatahes paljudesse skandinaavia maadesse ning sai nii mõnegi huvitava kasvatajaga head ja harivat juttu puhutud. Müüt et soomlased ei taha Eestisse müüa on vale, kohtasin seda ainult 1st kasvatajast 10nest, ülejäänud soome kasvatajad olid super sõbralikud!

Joonast iseloomustab kõige paremini sõnad: "Ehtne mees" sest juba 4. kuuselt, hakkas poiss jalga tõstma ja tüdrukuid vaatama :D
Kuti kange iseloomu pärast on ka raskusi kutsikakoolis olnud, kuna teda ei huvitanud üldse mingi maius, ükstapuha, kui näljane ta enne oli. Ainult saaks teiste koertega kiskuda ja nende seljas „elada” :P . Samuti ei pelga Joonas kunagi kurjustama minna endast 100x suurema koeraga ja julgust jääb veel ülegi. Ehtne terjer, isegi kui peksa saab, tuleb ikka ise uuesti ja uuesti nokkima.
Mängudest meeldib talle kõiksugu rebimise, tükeldamise ja äratoomise mängud. Ära ei ütle kunagi ühegi sõbraliku koeraga mängimisest, kes ta ülbet iseloomu välja kannatab.
User avatar
heints
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 58
Joined: Mon Feb 12, 2007 3:29 pm
Location: Aruküla, Harjumaa

Bamse

Postby siim » Tue Mar 13, 2007 1:13 am

Tere,

Meil kasvab kodus pisike Jacki poiss Bamse. Bamse kolis siia Soomest!!!

Tegelikult enam nii pisike ta ei olegi, tervelt 8 kuud juba :wink:

Bamse on oma iseloomult hästi vilgas ja energiline, tavaliselt on tal megahea tuju!!! Inimestesse ja teistesse loomadesse suhtub ta alati rõõmsameelselt.

Tegelikult ei ole ta ikkagi päris tavaline Jack Russell, nimelt on ta otsustanud, et söök ei ole tema teema...seega on ta ultraheas vormis, mis sest, et enamikest Jackidest kolm korda peenem :wink:

Tema enda arvates on tema parimad omadused kiirus ja lihtsalt lahe olemine. Seda esimest kasutab ta alati kõiksuguste suurte ja pisikeste koerte õrritamiseks...

Bamse parim sõber on Joonas, koos moodustavad nad võitmatu duo :)

Lisaks kõigele eeltoodule on ta meie jaoks parim sõber kes olla saab, alati on ta valmis ükskõik mida ette võtma, tuju hoiab alati üleval ja aegajalt pakub elule põnevat vürtsi :wink: (usun, et teate mida ma silmas pean).

Jajah, oma koera saba peab ikka ju tõstma...koolis on ta Jacki kohta üllatavalt tubli...vähemalt nii meile öeldi :D

Igatahes soojad tervituse kõigile Jackidele ja Jacki omanikele,

Bamse, Siim ja Marit
User avatar
siim
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 1
Joined: Tue Mar 13, 2007 12:56 am

Postby Brummer » Sat Mar 17, 2007 12:48 pm

Meil ka kasvab kodus russelli plika.
Brummer
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 8
Joined: Sat Mar 17, 2007 12:41 pm

Milvi

Postby Janne » Fri Mar 23, 2007 12:58 pm

Milvi on Tartu russellide kamba esindaja. Milvi, ehk siis Karanest Second Edition Milvi on üks ütlemata pai koerake, kelle tööks ongi tööl käimine, vormis hoitakse end agilityga ja stressi maandatakse kassidega maadeldes. Temaga kohtunud inimesed teavad, et Milvi on loomulik blond ja paadunud optimist, talle meeldivad kõik koerad ning inimesed ka.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu

Postby katlink » Mon Mar 26, 2007 11:05 am

Meie kodus kasvab väike, alles 3 kuuseks saav Remus.
Remus sündis selle aasta neljandal päeval ning sattus 2 kuusena Soomest Eestisse elama. Minu esialgsetel kartustel, et kuidas me küll 3h laevsõidu üle elame ja hiljem hakkama saame, polnud mingit alust. Laevas oli Remus kõigi lemmik, eriti sõbralik oli ta laevameeskonna vastu 8)

Kodus on Remuse lemmiktegevuseks mängimine, söömine ja magamine :) Hiljuti avastas aga kõikvõimalikud seinanurgad, ja lahtised tapeediääred (ju ta sai aru, et pererahvas räägib juba ammu uuest remondist :wink: ).

Kodus üksi olemisega saame me väga ilusti hakkama, tegu ju siiski vapra JRT-ga :) aga see eest nõuab suuremat mängu pererahva kojutulekul :lol:
Autosõit meeldib talle ka ja kõik teised koerad/kassid, kellega meil on olnud õnn ja võimalus seni kohtuda (siinkohal tervitused Ertile :)).
User avatar
katlink
Juunior
Juunior
 
Posts: 52
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:27 pm
Location: Tallinn

Postby Emily » Tue Mar 27, 2007 1:13 pm

Tere kõikidele!

Meil on kodus kasvamas russelitüdruk Emily, kes on sündinud eelmise aasta detsembris ja emmeks on Lexi. Pesakonnas on 5 tüdrukut, kes tänaseks kõik on endale uued kodud leidnud ning siin saangi kõikidele meie poolt tervitused edasi anda.
Emily on nagu üks õige russell ikka, tohutult energiline, elurõõmus ja kus on seltskond seal on ka Emily. Hetkel on meie vanus selline, et kõike peab uudistama ning ka peremehele ennast tõestama ja kui üldiselt öelda, siis elu on üks "pall". Vahest olen mõelnud, et kust see väike pisike russelitüdruk oma energia võtab, aga seda tal jätkub.
Kokkuvõtteks võib öleda, et meie "väike päike" on küll kasvult pisike, kuid iseloomult suur. Isegi oma sõbrale Kismole (7 kuune nisu terjer) näitasime, et suuruses pole küsimus :).
AM & Emily
User avatar
Emily
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 31
Joined: Tue Mar 27, 2007 12:39 pm
Location: Tallinn

Postby Memm » Wed Mar 28, 2007 11:47 am

Mina Kadi ja mul 2 russellit Eevi ja Asta :lol:
Eevi juba soliidses eas daam-saab kohe 7a ja arvab, et ta on primadonna... ehk siis talle on kõik lubatud mis teistele keelatud...... ja kui ma teda riidlen siis ta sõna otseses mõttes "irvitab" mulle vastu :evil:
Astakene-kohe 3a ja meie pere malbus,kes vahetevahel ei suuda otsustada kas ta on vapper terjer või malbe sülekoer......
Rebaseurus selles kahtlust ei ole 8)
Lootusetud optimistid ja duraselljänesed mõlemad.
Muud ei oskagi öelda
Koer on Rakats ja Rakats on Koer-russell on rakats ja hetkel veel moes.....
User avatar
Memm
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 29
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:09 pm

Postby Elukas » Thu Mar 29, 2007 8:24 pm

Olen siin foorumis sage külaline, aga häbi-häbi, tutvustamiseni pole veel jõudnud. Minu päris nimi Elo ja sõpradele Elukas. Minu kodus elab hetkel (veel) 1 JRT nimega Velda. Pikk nimi siis Karanest First Try Velda, kes on pärit Eesti esimesest JRT pesakonnast. Karvalt sile ja värvilt tricolour. Hetkel 4 aastane. Maid ja puid jagab Velda kodus saksa lambakoeraga ja tööl Eevi ja Astaga, kes on Memme ehk Kadi koerad. Meelistegevuseks on Veldal söömine ja metsajalutuskäigud. Kui omanik on virk, siis teeb ta ka ülimalt püüdlikult kuulekuse trenni. Muuseas on tal kuuekuskoolituses 1 astme eksam antud. Arvestades minu oskamatust läks meil seal päris hästi. Teenistuskoerte omanikud igatahes aplodeerisid platsi ääres :oops: . Näitustel meeldib Veldale ka käia, kuigi viimasel ajal on sisse tulnud mõningane paus. Veldal on ka 1 pesakond kutsikaid kennelnime Jump´n´Roll all. Nendest on sirgunud kamp vahvaid terjereid, kes ehk ennast ise tutvustavad.
Kunagi on kindel plaan võtta endale veel üks JRT.
koer on koer, aga JRT on rohkem kui koer
User avatar
Elukas
Juunior
Juunior
 
Posts: 121
Joined: Wed Feb 28, 2007 11:43 am
Location: linna lähedalt kolhoosist

Elsi

Postby A » Fri Mar 30, 2007 4:22 pm

Elsi on Erti ja Emily õde ning Lexi tütreke (nemad on end siin juba tutvustanud, aga tegelikult on 2 õde veel). Talle meeldib hirmsasti õues käia - kaelarihma näidates hakkab ta alati rõõmutantsu tegema. :) Praegu heade ilmadega pole ma muidugi kade ka, kui aga vähegi võimalust, siis lähemegi. Kahju ainult, et tööpäevadel seda võimalust piisavalt palju kasutada ei saa.

Elsile meeldivad mängukaaslased - Ert ja doberamnnid ja 1 maakutsa.... ja paraku arvab ta, et kõik koerad ja inimesed ja lapsed, kes temast linnas õues mööda jalutavad, võiksid ka olla toredad mängukaaslased. Noh, ma siis pean oma valiku tegema! Hetkel ta veel laseb seda teha. :)

Tulevikku vaatan ootusärevusega, ta ju meil alles esimene päris oma kutsa. Igatahes püüame parimat!

tervitades!
Anne ja Peeter ja Elsi
:)
A
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 35
Joined: Wed Mar 14, 2007 5:46 pm

Next

Return to JRT tõug

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron