Kuivtoit või kodutoit

Tervis, toitumine ja käitumine

Moderator: ulariniinemagi

Kuivtoit või kodutoit

Postby Fanny » Wed Nov 07, 2007 10:38 am

Tekkis selline küsimus, et mis on teie russelite põhitoiduks ? Kui Fanny pisike oli, andsin peaaegu ainult kuivtoitu ja tasapisi juurde, krõbinate leotamiseks, puljongit ja õhtuti natuke keedetud loomaliha. Kuivtoiduks oli Royal Canini väikest kasvu koerte kutsikatoit. Toorest loomaliha hakkasin andma proovimiseks alates 3.-ndast elukuust, mis hiljem kasvas välja terveks une-eelseks toidukorraks... :) Tean, et terjeritel peaks olema hea seedimine, kuid kuna eelmine kutsikas (enne Fannyt) suri sooltepõletikku, siis on see mind haiglaselt ettevaatlikuks teinud :cry:
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Postby katzikene » Wed Nov 07, 2007 2:38 pm

Väga hea küsimus.
Nike sööb kuivtoitu, olen proovinud Hillsi, Royalit küll poe, kui ka vet sarju. Esimese hooga sööb hea meelega, ja siis mingi hetk otsustab, et enam ei taha...ja nii võib olla söömata päris pikalt. Kõrvalt ta väga ei saa. Kodutoitu ei julge talle anda, sest kui miskit olen andnud või ta leiab ise kuskilt öuest midagi, siis tulemus on see, et oksendab meil vaibad täis :(.
Olen lõkise küna ees...
User avatar
katzikene
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 17
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:58 am

Postby Janne » Sun Nov 11, 2007 4:04 pm

Milvi (3a.) pole elus söönud midagi muud peale Specificu (OK, alguses Memme juures sai vist Virbacit). Ausalt öeldes ma ei jälgi tohutu hoolega, kas ja kui palju ta sööb. Kui mõni päev sööb vähem, mis siis. Ainult siis, kui ta kippus vahepeal pisut ülekaaluliseks muutuma, pidin toidu kogust jälgima ja avastasin, et ta sööb tegelikult ca 30% vähem kui toidupakil norm ette näeb. Lisatoitu saab ainult trenniplatsil, seega tavaliselt 2x nädalas.

Kui kuivtoit koerale sobib, ei ruttaks ma teiste toidumarkidega katsetama ja annakski ainult seda. Kui koerale on toiduvaheldusega õpetatud, et kui veidi streikida, siis antakse peagi midagi muud, siis ta kasutab seda varianti kindlasti. Kui toit paistab koerale sobivat: kõht korras, kasv ilus jne., siis mina ei alluks provokatsioonile ja ignoreeriks lihtsalt. No on paar päeva söömata, mis siis? Muidugi tuleb olla kindel, et keegi teda samal ajal käest ei sööda.

Koer ei vaja pidevat toiduvaheldust, sest tasakaalustatud toitu saav koer saab iga päev oma toidust kätte kõik, mida tal tarvis. Inimesed ei soostu iga päev üht ja sama sööma ja see on ka päris loomulik: me oleme sellise toitumisega kohanenud ja kindlasti ai anna meie toit alati just täpselt seda, mida vajame. Toiduvaheldusega aga saame siiski asja enam-vähem tasakaalu.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu

Postby katzikene » Thu Nov 15, 2007 9:52 pm

Janne, kui sa ei jälgi kui palju Milvi sööb, kas sellest võib aru saada, et koeral on toit kogu aeg ees?
Nike puistab kuivtoidu kausi ümber laiali, mida mina siis pärast kokku korjan :). Annan talle normist vähem ja tema sööb sellest vaid osa :(. Vahepeal kui ta streikis 2 nädalat, siis muutus ta ka kõhnaks- ribid olid hästi tunda (ei taha öelda et näha), siis vahetasin toitu ja uus läks paremini ja koer kosus. Olen toitu vahetanud ka muudel erinevatel põhjustel- ja see ei ole mitte igakord koerale järele andmine olnud. Kuid võibolla ta tõesti manipuleerib :roll:?
User avatar
katzikene
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 17
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:58 am


Return to JRT tervis ja käitumine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron