Käpad ja sokid talvel

Tervis, toitumine ja käitumine

Moderator: ulariniinemagi

Käpad ja sokid talvel

Postby kristiin » Tue Oct 23, 2007 11:07 am

Tere!

Tekkis selline küsimus, et siis kui oma kutsa võtsin, öeldi, et talvel tuleks koeral sokid jalga panna kui õue minna või siis määrida vaseliiniga, et käpa padjad lõhenema ei hakkaks! Ehk oskab keegi öelda, kuidas nemad on talvel jalutamas käinud ja kas juba praeguse külmaga tasuks kutsale sokid jalga tõmmata?
User avatar
kristiin
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 3
Joined: Mon Aug 13, 2007 6:41 pm
Location: Tallinn

Postby jacky » Tue Oct 23, 2007 12:17 pm

meie pole kunagi sokke-saapaid kasutanud. Mantlit või kampsunit veel ollakse nõus kandma, aga kombinesoon ületab juba taluvuse piiri, mis veel sokkidest rääkida.
Talvepakastega, eriti kui on vaja linnas soolatud asfaldil käia, oleme määrinud tallad käpavahaga (saab kliinikust). Maal ja metsas jooksmisel ei ole siiani vajadust kreemitada olnud.
User avatar
jacky
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 34
Joined: Thu Mar 08, 2007 7:54 pm

Postby kristiin » Tue Oct 23, 2007 12:20 pm

tänud info eest! Mõtlesin ka, kuidas Spanky sokidele reageerib, pole veel proovinud, sest vahest isegi riiete peale solvub ja käib alguses pea maas ringi :D
User avatar
kristiin
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 3
Joined: Mon Aug 13, 2007 6:41 pm
Location: Tallinn

Re: Käpad ja sokid talvel

Postby AlHawa » Wed Dec 30, 2009 11:09 pm

Kas keegi oskaks-viitsiks käpavahadest pisut pikemalt rääkida.
Mu koer on mõnikord mul tööl kaasas, mis tähendab mitut tundi õues, saepuruhunnikus, sõnnikuhoidlas jne mõllamist. Külmaga kipuvad tal käpad pisut hellaks minema. Kuna elame Soomes, siis ei tea mida loomapoest otsida/küsida. Kui keegi ehk oskaks tootja/toote nime õelda ja pakendit kirjeldada, siis teaksin mida otsida.
AlHawa
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 23
Joined: Sun Sep 14, 2008 2:15 am

Re: Käpad ja sokid talvel

Postby Annika » Fri Jan 01, 2010 10:25 pm

Meie kasutame Trixie toodet. Kahjuks nende kodukal eraldi alalehti ei saa linkida, aga mine kõigepealt kodulehele:
http://www.trixie.de/trE/thtml/index.html
Siis sealt edasi: Dog - Care and Hygiene Products - Cremes and Lotions - Paw treatment. Seda meie kasutamegi. Muidugi ei viibi minu koer niipalju väljas kui sinu oma, kuid kui ikka need käredad külmad olid, siis määrisin iga kord enne õue minekut käpapadjad sisse ja mingil hetkel, kui ta käpakesi katsusin, siis olid padjad hästi pehmeks muutunud, ei olnud mingit karedust ega lõhesid.
Kindlasti on neid vahasid teisigi ja paremaid, kuid mina teiste kohta rääkida ei oska.
Annika & Ert
User avatar
Annika
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 25
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:01 pm
Location: Tallinn

Re: Käpad ja sokid talvel

Postby Sirli » Sat Jan 02, 2010 10:23 pm

Kui kaua üldse käreda külmaga oma koertega õues jalutate? Lotte on sileda karvaga ja tal hakkab päris kiiresti külm, siis ma katsun teda koguaeg tegevuses hoida, jookseme ja loobime lumepalle jne. Olen kuulnud, et salve kasutatakse nendel koertel, kes palju soolasel lumel liiguvad, meil tuleb seda harva ette, küll olen märganud, et lõikamise ajal lõhenevad küüned natuke rohkem. Kas see võib olla külmast? On keegi midagi sarnast märkand ja oskab soovitada, mis selle puhul aitaks?

Sirli&Lotte
Aasta unistus - JRT - täitunud :D
User avatar
Sirli
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 2009 4:42 pm

Re: Käpad ja sokid talvel

Postby AlHawa » Tue Jan 05, 2010 1:00 am

Tänan, Annika, nüüd tean mida otsida.

Sirli, mina näiteks tekitan koera käreda külmaga. (tekitamine on siis hobuste juurest üle kantud sõna, kuna tema "joped" on kõik hobuse teki laadsed). Seda seetöttu, et kuigi koer mürab ja mõlab õues, siis russell on väike ja tuba on meil soe, mistöttu ta väga talvekasukat ei kasvata.
AlHawa
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 23
Joined: Sun Sep 14, 2008 2:15 am


Return to JRT tervis ja käitumine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron