Varjane ärkamine

Tervis, toitumine ja käitumine

Moderator: ulariniinemagi

Varjane ärkamine

Postby Rästas » Wed Apr 04, 2007 12:12 pm

Kui vara teie kutsa hommikul ärkab?
Villi ärkab igal hommikul kl 6 ajal. On olnud ka paremaid aegu, kus ta ärkas kl 7.30 või lausa kl 8. Nii kui ärkab, tuleb käppadega vastu voodiserva hüppama, üles tõukama. Algul vigiseb väriseva häälega ja kui selle peale voodist välja ei tulda, hakkab urisema, mis muutub aina valjemaks ja valjemaks. Kutsikapõlves oli küll hästi hea meel, et Villi hommikul äratamisega pissile/kakale küsis. Selles on ta alati tubli olnud.

Tegelikult ei tahaks veel kl 6 ajal voodist välja tulla.
Äratamist on ignoreeritud täielikult selga keerates ja on ka öeldud:"Tuttu!" ja teda tudupessa (transpordipuuri) tagasi topitud. 15 min peab vastu ja inimesed ka, sest siis muutub ta täiesti nõudlikuks haukujaks ümber voodi. Voodisse ei roni - see on keelatud ja ta teab seda väga hästi.

Mind Villi hommikuti ei ärata. Ta äratab peremeest, kuid ma kuulen seda trianglit ja uni saab samamoodi rikutud.
Mina käin Villiga õhtuti väljas. Tavaliselt läheme kl 22 ajal ja vahel kestab jalutuskäik südaööni, st 2 tundi. Just siis, kui kohtume teiste koerade ja peremeestega, siis saab joosta ja mängida nii et küll. St õhtune väljaskäik ei mõjuta tema und ega ärkamist.
Kummaline on see, et enne kella edasi keeramist ärkas Villi kl 6 ajal ja nüüd, peaks ta ärkama sisse harjunud aja järgi kl 7, aga ärkab ikka kl 6.
Peremees tõuseb voodist kl 6.15, paneb kohvi käima, peseb, joob tassi kohvi, see võtab aega 15 min, Villi ootab rahulikult istudes. Siis saab õue. Pärast õueskäimist keerab Villi uuesti magama.

Villi tudupesa on meil magamsitoas. Kutsikana sai sedasi harjutatud, et ta oma pesas magaks ja nii on jäänudki. Olen mõned korrad pesa teise tuppa viinud, aga siis magab ta magamistoas voodi all või raamaturiiulis.

Jagage palun kogemusi/nõuandeid head russeli inimesed, kuidas on ärkamisega teie kodus? Kuidas olete koera liiga varajasest ärkamisest üle saanud?
Last edited by Rästas on Fri Aug 10, 2007 7:32 pm, edited 1 time in total.
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby Evis » Wed Apr 04, 2007 1:09 pm

Hei!

Sass on meil üsna pika unega... (vähemalt võrreldes sinuga)
Tavaline ärkamisaeg on kell 7 ( siis tõusen ka mina ). Vahel niheleb ta juba 6´st aga mina ootan ikka 7 ´ni. Vahel ajan ka mina ta 7 üles, et lähme nüüd õue :D
Nädalavahetusteti on ta ka viimasel ajal 7 üleval....käime õues ära ja siis uuesti mõlemad tuttu :D vahel magab ka lausa 9ni.
Nii et meil on selles osas vedanud.
Õhtal käime ka nii 11-12 vahel enne magama minekut õues ära. Pikemad jalutuskäigus on tavaliselt ikka õhtal 6-7 paiku.

Soovitaks rohkem ära väsitada aga sinu jutust on aru saada, et sellest vist ka kasu pole.

Kurjaks mul koer küll nüüd ei saa, kui ma temaga välja ei lähe...pigem on meil selline naljakas olukord, et kui mina hommikul temaga õues ära käin ja me tuppa läheme siis jookseb Sass nagu ratsahobune ruttu voodisse peremeest üles ajama (kes on meil väga pika unega) ja ega ta enne alla ei anna kui ta pea teki alt välja võtab ja üles tõuseb ( ta hakkab teki peal kaevama, et peremehe nägu üles leida)...nii et tema jaoks meil eraldi äratuskella vaja ei ole... :D
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby katzikene » Thu Apr 12, 2007 9:05 am

Nike ärkab meil 6.30, tavaliselt teeb ta väikese haigutuse enne äratuskella :). See kellaaeg on aga minu enda poolt sisse harjutatud, kuna siis saan omad toimetamised peale temaga väljas käimist korralikult ära teha ja jõuan töölegi.
Nike meil magamistuppa ei tule, see on talle keelatud. Siis ta ootabki koridoris, et millal ma end voodist välja ajan.
Varem, kui ta kella kuulis, siis hakkas niuksuma, aga nüüd on ta õnneks suutnud sellest kombest loobuma hakata.
Nädalavahetustel muidugi ei ole see väga mõnus kellaaeg ärkamiseks, aga siis suudab Nike venitada ka 8-ni oma und, kui keegi tema valjuhäälse haigutamise peale end ei liiguta. Siis käin temaga kiirelt väljas, et kuts ei peaks häda kannatama ja magama tagasi.
Kuigi olen tähele pannud, et väljas võib käia temaga kasvõi kell 3 öösel, aga esimene haigutamine on ikka 6.30 :D.

Päikest!
User avatar
katzikene
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 17
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:58 am

Postby Rästas » Fri Aug 10, 2007 7:46 pm

Villi on nüüd 13 kuune ja ärkab hommikul endiselt kl 6 ajal.
Ainus vahe on see, et äratamine käib tagasihoidlikuma röminaga (ei oska seda häält kirjeldada - summutatud haukumise ja urina segu). Lisaks põtkib ta esikäppadega peremeest. Ise voodisse ei roni, aga enne ei jäta, kui voodist välja tullakse.
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby Evis » Sat Aug 11, 2007 8:17 am

Sass on ikka harjunud kella 7ni magama. Ja siis on ka raske teda üles saada :D viimasel ajal venitab poole 8ni ja nädalavahetusel 9ni :roll:
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby Janne » Sat Aug 11, 2007 10:05 pm

Nomaitea. Meie majapidamises otsustan küll mina, mis kell välja saab hommikul. Kui mina magan kella 10ni, siis magab koer ka. Olen küll täheldanud, et ta võib kergemini provotseeritavaid inimesi hakata varem üles ajama, aga selle vastu aitab ignoreerimine ja "ei" sõna.

Kui järele mõelda, siis olen selleni jõudnud ignoreerimisega. Muidugi tegi Milvi alguses sisse, aga ma lihtsalt leppisin sellega. Kui oli valida väikse loigu koristamise ja rahuliku une vahel, siis mina olen alati valinud viimase. Praeguseks ta teab, et hommikul on hädade tegemiseks aega 2 minutit, sest ma ei passi tööle minnes koera järel. Kui ei saa omi hädasid tehtud selle ajaga, mis kulub minu lastel autosse ronimiseks ja turvavööde kinni panemiseks, siis tuleb kannatada. Milvi nimelt käib iga päev kontoris.

Ausalt öeldes hakkaks mul mingi kelluke kõrvas helisema kui ma leiaks, et minu pere elukorraldus käib koera soovide järele. Ei ole isiklik märkus kellegi koerapidamise tavade suhtes, igaüks ise teab, kuidas oma elu elab.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu

Postby Rästas » Sat Aug 11, 2007 10:13 pm

Mind koer ei toksi :) Ma ei käi temaga hommikuti väljas ja ta teab seda.
Ta toksib peremeest ja tema tõuseb voodist mitte selleks, et koeraga kohe välja lipata vaid selle pärast, et põtkimine ja römin hakkavad närvidele käima - uni nagunii rikutud või lännu.
Villi ootab, millal kohvi valmis tehakse, tassitäis ära juuakse ja internetist uudiseid loetud saavad. Kl 7.30 ajal on pissileminek. Seejärel kannab Villi hommikuse posti hambus koju ja heidab (voodi kõrvale) magama tagasi, sest mina magan. Kui peremees varem tööle läheb ja mina veel põõnan, siis tuleb koer vahel oma külma ja märja ninaga mu jalataldu toksima, aga ma ei tee välja... Siis ta läheb ja lebotab edasi.
Miks tal see uni nii lühike on, et nii vara ärkab? Siin ei loe üldse see, kui suur on päeval tema füüsiline koormus olnud, ta alati varajane
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby heints » Mon Aug 13, 2007 9:48 am

Hei,

Aga proovige mõnda aega nii, et koer ei pääse üldse magamistoa lähedale (ei pääse segama) las magab oma pesas mõnes muus toas. Niiviisi äkki õpib ta ära ootamise õige tähenduse. Äkki tal ongi hetkel tunne, et peab olema äratuskell ja kubjas teil kodus. "Mine tööle ja teeni mulle toiduraha, raisk" :D


Koer magab meil enamasti üldse all korrusel oma pesas, vahest harva ka teisel korrusel. Tüütama hakkab ta siis, kui õue juba kangesti tahab, ja seda ka ainult teinekord... :(
Näiteks peale uude kohta kolimist, kus peab pool tundi - tund varem ärkama, ei saa enam koera maast lahti. :? Käib jookseb aias oma pissiringi ära ja kähku pessa viimast võtma unest, enne kui tööle lähme.
Last edited by heints on Mon Aug 13, 2007 1:40 pm, edited 1 time in total.
User avatar
heints
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 58
Joined: Mon Feb 12, 2007 3:29 pm
Location: Aruküla, Harjumaa

Postby Rästas » Mon Aug 13, 2007 1:13 pm

Pean ilmselt oma sõnu sööma, et päevane aktiivus ei mõjuta hommikust ärkamist. Kui Villi ja Sass terve päev koos olid: mängisid vutti, ujusid, ületasid tõkkeid, hüplesid hullates, lahendasid nutiülesannet "kuidas pall kuudist kätte saada?", ronisid puu otsas, jne.... siis järgmisel hommikul vedas Villi end vaevaliselt kl 9 maast lahti. Nii aktiivne päev võttis "tossu" välja küll :)

Image Image Image
Image Image Image Image
Piltide autor: Evis
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi


Return to JRT tervis ja käitumine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron