Kuidas käitub teie Russell üksi kodus olles?

Tervis, toitumine ja käitumine

Moderator: ulariniinemagi

Kuidas käitub teie Russell üksi kodus olles?

Postby koolibri » Tue Jul 21, 2009 8:40 pm

Meil on kodus kohe 3-kuuseks saav väike Russell, kellel nimeks Bella. Koju tõime ta 5. juulil. Nüüdseks on ta meie pere ja koduga juba harjunud, isegi hädad saame peaaegu kõik õues tehtud va öised pissid, mis tehakse ilusti ajalehele. Olen praegu kodune, aga umbes kuu pärast pean uuesti tööle minema ja mõtlesin, et ehk on nüüd paras aeg hakata koera üksiolemisega harjutama. Alustasime sellega eile. Panime koera kööki, kus tal on kõige turvalisem. Köögi ukse vahel on turvavärav ja köögis on piisavalt ruumi, et ringi joosta. Mänguasjad ja pesa panime ka talle kööki. Olime ära umbes kolmveerand tundi ja tagasi tulles ootas meid juba trepikojas kohutav haukumine ja nutt. Täna oli sama asi. Äkki oskab keegi nõu anda, kuidas oleks kõige parem harjutada teda üksi olema, sest ega ta sellest kuidagi ei pääse. Kahju on temast ja kuidagi jutuga talle ju ka selgeks ei tee, et lähen ainult korraks. Olen igasugu nippide eest väga tänulik! :)
koolibri
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 11
Joined: Thu Jun 11, 2009 10:35 pm

Re: Kuidas käitub teie Russell üksi kodus olles?

Postby Sirli » Tue Jul 21, 2009 10:36 pm

Hei!
Meie põnn on nüüd pisut üle 5 kuu vana. Mul oli temaga aega kodus olla 2 nädalat ja siis pidi ta hakkama harjuma pikemate lahusolekutega (umbes 4h järjest). Harjutasime alguses hästi lühikeste aegadega nt. läksin vannituppa ja uks oli kinni või prügi viima ja alguses üritasin talle jätta alati mingi tegevuse, et see äraminek oleks tema jaoks märkamatu. Vahel panin ka lihtsalt ukse kinni ja kuulasin, mis ta teises toas teeb...ja kui ta oli vaiksel ega nutnud, siis kiitsin ja andsin maiust. Kunagi ei tohi nutmise peale tema juurde minna, siis ta arvabki, et kisa toob sind tema juurde tagasi. Oota ära kuni ta on tasa ja siis mine tema juurde ja kiida. Hästi head raamatud on J. Fennelli "Koerakuulaja" ja Tuire Kaimo "Kutsika kasvatamine". Seal räägitakse küll nii, et tuleb koera alguses eraldada nt. aedikuga, kus tal on oma asjad ja ta näeb sind, aga ei pääse sinu juurde, aga meil polnud kodus sellist võimalust. Kokkuvõttes saime ilusti hakkama, lihtsalt aega ja kannatust on vaja. Lottel on kasutada terve korter, aind vannituba oli vahepeal kinni, sest ta käis pesukorvi närimas, aga üldiselt on tal selge, et meie asju ei närita ja üksi olles ta ilmselt magab enamuse ajast.
Meie lemmik tähelepanu kõrvalejuhtimise mänguasi oli otsa saanud wc paberi rulli toru, mille otsad murdisn kokku ja panin sisse midagi maitsvat. Seda ta siis tükeldas hea meelega omaette. Pärast korjasin tükid kokku ja kõik olid rahul :)
Aasta unistus - JRT - täitunud :D
User avatar
Sirli
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 2009 4:42 pm

Re: Kuidas käitub teie Russell üksi kodus olles?

Postby Tuulitukka » Tue Jul 21, 2009 10:56 pm

Hei!

Kui anda nõuandeid, kuidas üksi kodusolemist harjutada, siis kolmveerand tundi esimeseks üksiolekuks ilma eelnevalt harjutamata on pisut liiga pikk aeg. See peaks algama ikka minutihaaval ja iga järgnev kord veidike äraoleku aega pikendades. Harjutamiseks ei ole isegi vaja kodust ära minna. Lähed lihtsalt välisuksest välja ja tuled mõne hetke pärast tagasi. Tagasi tulles ei pööra koerale erilist tähelepanu. Äraminek ja tagasitulek peab olema nagu maailma kõige tavalisem asi. Mõne aja pärast kordad protsessi ja iga korraga pikendad aega mil koer on üksi. Meil lisandus ka mingi aja pärast enne äraminekut täiesti tavalisel toonil öeldud lause "Tuuli jääb koju."
Selliselt treenides saime puhkuselt tööle naastes kutsa koju jätta isegi paariks- kolmeks tunniks ja ta ei teinud kodus mingit paanikat. Ta oli selgeks saanud, et tema inimesed tulevad alati tagasi.
Ikka pisitasa, pisitasa. :)

Edu soovides,

Jana ja Tuuli
User avatar
Tuulitukka
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 48
Joined: Thu Jul 26, 2007 10:49 pm

Re: Kuidas käitub teie Russell üksi kodus olles?

Postby koolibri » Wed Jul 22, 2009 1:14 pm

Tundub jah, et tegime sellega suure vea, kui ta nii kauaks üksi jätsime. Üritame oma viga parandada. Tänud teile!
koolibri
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 11
Joined: Thu Jun 11, 2009 10:35 pm


Return to JRT tervis ja käitumine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron