Kui koer kardab?

Tervis, toitumine ja käitumine

Moderator: ulariniinemagi

Kui koer kardab?

Postby Sirli » Mon Jul 13, 2009 2:50 pm

Meie Lotte sai täna 5 kuuseks ja seni on olnud igati oma tõu vääriline, aga viimasel nädalal käitus täiesti mitte Lottelikult. Esiteks hakkas kartma suvalisi asju, mis varem pole probleeme tekitanud. Nt. rihm või naaber (millega varem pole probleeme olnud ja keegi pole teda ka kunagi hirmutanud või kiusanud). Kui kevadpäeval käisime, siis oli ta nagu väike lõvi, aga sel nädalavahtusel käsime näitusel esimest korda lihtsalt vaatamas ja alguses oli ta ikka suht saba jalge vahel, kuigi me oleme teda varemgi rahvarohketesse kohtdesse viinud...ja eile otsustas ta ignoreerida kutset "siia" täiesti tavalises situatsioonis, kus pidime autosse minema ja tema leidis, et parem on niisama istuda ja meid eirata ( kusjuures polnud ühtegi segavat koera ega muud huvitavamat). Nii vara ei tohiks veel nn. "usete paugustamise" iga ka veel hakata või tohib? Igatahes lähipäevil lähme esimest korda kooli ka temaga ja loodan, et ta teeb praegu lihtsalt halba nalja meie kulul :(
Aasta unistus - JRT - täitunud :D
User avatar
Sirli
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 2009 4:42 pm

Re: Kui koer kardab?

Postby Janne » Wed Jul 15, 2009 12:29 pm

Näituse koha pealt võta kindlasti rahulikult ja harjutage-harjutage. Võõras koht, võõrad inimesed ja koerad võivad nagunii ebakindlust tekitada, aga näitusel on võõraid koeri ja inimesi sadade kaupa korraga koos. Selle vastu ei olegi muud teha kui tasapisi harjutada ning korraga mitte liiga palju koera tagant sundida. Iga on ka niisugune, et ebakindlus võib välja lüüa. Siia käskluse mitte kuulmisega on sama asi. Koera õpetades ja koolitades ei maksa loota, et kord selgeks saadud asi jääbki samamoodi toimima. Tagasilööke ja "nurkade sirgeks ajamist" tuleb pidevalt ette. Kannatust ja rahulikku meelt!

Janne ja russellikari
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu

Re: Kui koer kardab?

Postby Sirli » Wed Jul 15, 2009 7:58 pm

Tänud Janne. Üritan teda siis mõista ja rahulikult võtta asja. Nädalavehtusel võtame põnni Saaremaale kaasa ja saab jälle uusi asju avastada.

Sirli&Lotte
Aasta unistus - JRT - täitunud :D
User avatar
Sirli
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 2009 4:42 pm


Return to JRT tervis ja käitumine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron