Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Tervis, toitumine ja käitumine

Moderator: ulariniinemagi

Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Postby Mia » Tue Jul 07, 2009 5:51 pm

Tere,

Olen uhiuus ja õnnelik russelli omanik ja mu suurim mure on hetkel seotud kutsa hädal käimisega.

Sniff on 2.5 kuud vana ja oleme algusest peale õpetanud tal käima hädal kindlas kohas koridoris oleva kutsa wc peal. Mõne päeva pärast asi õnnestus ja ta hakkaski seal käima. Ta käis seal ilusti 2-4 päeva ja sai alati selle eest kiita. Siiski aga toimus ta peas ühel päeval mingi plõks ja ta lõpetas ära oma wc-s hädal käimise ning hakkas pissima jms põrandale. Olime masendunud. Tuli mõte, et äkki oli see seotud ta vaktsineerimisega, et peale seda ei tahtnud ta enam õiges kohas pissil ja kakal käia.

Liigutasime wc plaati mujale, talle nähtavamale kohale. Jälle suure kannatlikkuse ja tööga saime õpetada tal käima hädal õiges kohas. Kusjuures kutsa käis seal aint pissimas ja nr 2 hädal seal käima millegipärast polnud Sniff nõus. Olime pissimesegi puhul üliõnnelikud. Siis.. käis ta jälle paar-kolm päeva õiges kohas ja pärast.. sama plõks. Enam ei käi! No mida asja? Oleme teda alati kiitnud kui ta õiges kohas asja tegi. Nüüd hakkasime teda ka natuke karistama kui ta valesse kohta teeb. Viime teda otsekohe tema wc kohale ja räägime rangelt, et seda oli vaja teha siiiiiiin!!!

Palun jagage nõuandeid, kuidas õpetada kutsikal käia hädal ühes ja samas kohas ning mis peamine- kinnitada temas seda oskust ja soovi!!!? Olen päris mures, miks ta ikkagi paari päeva pärast loobub õiges kohas hädal käimisest. Õues ta veel väga palju ei tee, sest alles hakkasime harjutama teda väljas käimisega. Jään abi ootama:) Tänan ette!!
Tänulikud Mia ja Sniffster:)
User avatar
Mia
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 12
Joined: Tue Jul 07, 2009 5:35 pm
Location: Tallinn

Re: Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Postby AlHawa » Wed Jul 08, 2009 3:27 am

võibolla on ta wc liiga käidavas kohas. Milegipärast tundub, et osad koerad pisut häbenevad inimese nähes häda teha.
Eriti kui võibolla kogemattagi kurjustatud on valesse kohta tehtud häda pärast.
AlHawa
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 23
Joined: Sun Sep 14, 2008 2:15 am

Re: Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Postby Fanny » Wed Jul 08, 2009 10:45 am

Tere ! Hädad nr 1 ja 2 tehakse enamasti erinevatesse kohtadesse, midagi pole parata. Kakamine on nii tähtis töö, et selle jaoks on vaja varjatud kohta, teiste silma alt ära :) Sageli spets. wc-plaat väiksele kutsikale ei meeldi, parem oleks "lemmik" pissikohta maha panna apteegis müüdav, voodi ristlinana kasutatav mähe. Neid on müügil erinevas suuruses, kilepõhjaline, ei määri põrandat, normaalse imavusega, ei haise. Enamasti ei taha kutsikas oma pissikohale ka siis minna, kui see on liiga täis, võib-olla ei tahtnud seetõttu peale 2-3 päevast käimist samasse kohta minna ?
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Postby Mia » Wed Jul 08, 2009 11:26 am

Hei.

Aitäh vastuste eest:)

WC on selline, et on üks valge plaat ja selle peale paneme ajalehti. Kohe kui ta sinna pissi ära teeb- vahetame ajalehe ära. Nii et ajaleht on seal alati värske. Poes müüakse ajalehtede asemel ka selliseid spets. kilesid, hea imavusega, kuid need on üsna kallis lõbu- 24 tykki 150 eeku (ühekordsed). Mõtlesime, et kasutame siiski ajalehti. Kuid samas, kui meil esialgu oli wc plaadi peal kile- käis Sniff seal ka huviga. Aga igalpool netis kirjutatakse ja soovitatakse ajalehti:)

Väga kasulik oli teada, et kutsad nr. 1 ja nr. 2 hädal ühes kohas ei käi. Mina ei teadnudki:D Mõtlesin, no mida värki käib ta seal aint pissimas. Tunnen end nüüd pahasti, et karistasin teda vales kohas kakkamise eest. Olen nüüd targem.

Hea mõte oli ka selle kohta, et äkki on wc tõesti liiga käidavas, nähtavas kohas.. See on meil koridoris ja tõesti suht nähtav. Proovin täna selle asukohta muuta, äkki aitab (hoidke mulle pöialt!!).

Nii lahe, et siin foorumis ikka viitsitakse vastata, sellest on nii palju abi!! Hoian teid toimuvaga kursis!
Tänulikud Mia ja Sniffster:)
User avatar
Mia
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 12
Joined: Tue Jul 07, 2009 5:35 pm
Location: Tallinn

Re: Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Postby Mia » Wed Jul 08, 2009 11:29 am

Muide, Fanny, kas Sinul õnnestus oma kutsal seda asja õpetada? Käis ta kogu aeg õiges kohas pissimas väiksena? Kui jah- jaga oma kogemusi kuidas Sa seda saavutasid:) Aitäh!!
Tänulikud Mia ja Sniffster:)
User avatar
Mia
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 12
Joined: Tue Jul 07, 2009 5:35 pm
Location: Tallinn

Re: Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Postby Fanny » Wed Jul 08, 2009 12:07 pm

Eks aeg-ajalt mänguhoos juhtus ikka "õnnetusi" ka, aga no laps on laps. Üldjuhul käisid meil kutsikad ikka õiges kohas. Ma ei ole enam ammu ajalehti kasutanud, sest nende trükivärvi lõhn + pissilõhn ei meeldinud kutsikatele ja minule ei meeldinud põrandale jääv trükimuster :mrgreen: Alul peaks katsuma ikka heaga - ülevoolavalt kiitma õnnestumise puhul ja kui juhtud vales kohas kükitamist märkama, siis tõsta nobedalt õigesse kohta, kuid mitte see moment kurjustada, sest muidu arvab kutsik, et selles õiges kohas, kuhu tõsteti, saab pahandada.... Jõudu ja jaksu ja huumorimeelt !
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Postby Mia » Wed Jul 08, 2009 12:25 pm

Jap, tõstame ta õigesse kohta alati kui näeme teda IN ACTION:D pean tunnistama, et eks ma päris kurjalt teda vaatan ja räägin taga kui näen, et pissib vales kohas. Siis tõstan õigesse kohta ja loen moraali. Ei tea kas teen õigesti, aga tundub, et mõnikord see aitas. Nüüd kui ta vales kohas pissib ning näeb, et ma teda vaatan- kohe hakkab roomama mööda seinu oma pessa- kardab ja teab, et hakkan õiendama. Lugesin raamatutest, et parim viis koera selle eest karistada on teda mõnda aega peale vahele jäämist ignoreerida. Nüüd edaspidi proovime seda võtet, äkki aitab.

Aitäh, Fanny, nõuannete eest:)
Tänulikud Mia ja Sniffster:)
User avatar
Mia
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 12
Joined: Tue Jul 07, 2009 5:35 pm
Location: Tallinn

Re: Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Postby Annika » Wed Jul 08, 2009 6:29 pm

Sa mainisid, et vahetad alati pissised ajalehed värske vastu välja. Lõhna ja puhtuse poolest on see muidugi õige, aga mina jätsin algul ikkagi väikse tüki vana, pissilõhanlist ajalehte ka sinna nö wc kohta alles. Ma panin tähele ka seda, et kui koerteris oli mõni selline pehmem ja mõnusam koht (näiteks vaip vms, mis oli ununenud ära korjata), siis pissiti sellele. Russell on ju nutikas, ta ei taha et piss laiali valguks, ikka hea ja turvaline mõne imava materjali peal kükitada.
Annika & Ert
User avatar
Annika
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 25
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:01 pm
Location: Tallinn

Re: Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Postby Mia » Wed Jul 08, 2009 6:46 pm

Hmmm... Peaks vist siiski plaadi peale neid imavaid kilesid panema. Nende peale tegi ta lausa esimesel päeval uues kodus. Ajalehed vist toimivadki ainult paar päeva.. Samas igalpool soovitatakse ajalehti. Igatahes käega veel ei löö ja üritame edasi :)
Tänulikud Mia ja Sniffster:)
User avatar
Mia
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 12
Joined: Tue Jul 07, 2009 5:35 pm
Location: Tallinn

Re: Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Postby Annika » Wed Jul 08, 2009 6:55 pm

Ajalehed on täitsa OK. Kui koer neid mingil põhjusel närima ei hakka, siis pole küll mõtet muud panna. Põrada kaitseks trükivärvi eest panin mina neile alla pappi või mingit muud tugevamat värvitut paberit.
Minu kuts oli juba emakodus õppinud ajalehel käimise selgeks, aga eks vahel ikka tõmbas kuhugi mujale, pehmema peale. Samas oli tal see ajaleht ikka nii armas, et 100%-liselt hakati õue häda tegema alles jooksuka saabudes (7 kuuselt).
Annika & Ert
User avatar
Annika
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 25
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:01 pm
Location: Tallinn

Re: Kuidas õpetada kutsal käima õiges kohas hädal?

Postby Mia » Wed Jul 08, 2009 8:01 pm

Meil ongi ajalehe all selline plaat, st, et piss põrandale ei satu :) Probla aga selles, et millegipärast juba teine kord lakkab ta paari päeva pärast seal käimast.. 2 päeva käib ja siis plõks :S aga me proovime edasi.! :roll:
Tänulikud Mia ja Sniffster:)
User avatar
Mia
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 12
Joined: Tue Jul 07, 2009 5:35 pm
Location: Tallinn


Return to JRT tervis ja käitumine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron