Närimine!?

Tervis, toitumine ja käitumine

Moderator: ulariniinemagi

Närimine!?

Postby Kribu » Fri Feb 06, 2009 10:55 am

Meie perre tuli elama 11 kuune jackupoiss. Nüüdseks on ta meil elanud 1 kuu. Ta on täpselt selline, nagu eeldatavasti üks jacku olema peab, aga nüüd on meil tekkinud väike närimise probleem.
Närimist on ta armastanud muidugi algusest peale, aga ta on närinud ikka õigeid asju.
Tänaseks on ta aga otsustanud närida ära oma pesa ning takkapihta ka labradori pesa. Teeb ta seda põhiliselt hommikul vara, sest selleks ajaks, kui ma ise üles tõusen, on närimine juba toimunud.
Ma oletan, et ta ärkab väga vara ning siis on tal lihtsalt igav ning seetõttu ka närib. Labrador muidugi magab, nagu kott ega ilmselt kuulegi, et tema pesa alt ära süüakse.
Mul on siiani olnud labradori retriiverid ning nendel selliseid probleeme ei tekkinud, seetõttu ei oska ka midagi tarka välja mõelda.
Palun andke nõu, mida ma peaksin tegema?
Kribu
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 7
Joined: Fri Feb 06, 2009 9:35 am

Re: Närimine!?

Postby Fanny » Fri Feb 06, 2009 5:56 pm

Tere Kristi :P Mulle tundub, et see oma pesa närimine on tähelepanu soov ja kui ta seda, mis on, hinnata ei oska, magagu ilma pesata (või selle jäänustel, kuni otsa saab). Madonna pesa närimisel on ilmselt ka dominantsuse noodid sees. Igal juhul peaks peale sattumisel karistama. Oled sa kindel, et "tööd" tehakse hommikul ? Minu tuttav paigaldas ükskord korterisse kaamera, et näha, millal tema setter mööblit restaureerib ja selgus, et pea alati esimese tunni jooksul peale lahkumist, nii et võib-olla Kribu laamendab koeravooditega just hilisõhtul, kui arvab, et kõik magama jäänud ? Proovige mõni õhtu passida, jättes meelde, mis närimistaadiumis ase õhtul oli ning siis.....iga omanik otsustab sobiva karistusmeetodi üle :mrgreen:
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: Närimine!?

Postby Evis » Sun Feb 08, 2009 11:41 pm

Nõustun Marina jutuga, enamasti on närimise taga tähelepanu puudus.
Esmalt soovitaks õpetada üksi olemist, st paari minuti kaupa üksi jätta ja mitte enne tagasi tuppa minna kui kuts kisamise on järele jätnud, ja seejärel tuppa siseneda ka alguses koera igoneerida. Justkui tulek ja minek on täiesti loomulikud asjad.
Sassu närimise kommetest saime lahti nn spets vahenditega...ta armastas ka aeg-ajal voodijalga närida või seina auku teha... :D aga pritsisime need poest saadud vahendiga läbi ja kuna nende asjade maitse polnud siis enam niivõrd meeldiv, siis jäi see komme kohe ära :D
Käte närimise kombest saime lahti koduse äädika lahusega. St segasime pudelisse paar tilka äädikat ja ülejäänud vett. Äädikat muidugi tuleks mõistlikuse piiris panna. Niipea kui koer kätt hammustas panime ühe käe ta silmade peale ja teisega pihustasime seda vedelikku talle suhu. Kahe päevaga oli närimise komme lännu.... olen kuulnud et sama meetodit on ka mööbli puhul kasutatud. Soovitaks aga ettevaatlik olla, et mitte mööblit selle lahusega ära rikkuda.
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Re: Närimine!?

Postby Kribu » Mon Feb 09, 2009 9:28 am

Tänan nippide ja nõuannete eest!
Mulle ja mu esimesele terjerile on need väga kasulikud.
Korjasin Kribu pesa täiesti ära. Tegin Madonna pesa jälle nii suureks, nagu see oli veel kahe labradori ajal. Kribu on nagunii püüdnud end Madonna kaissu settida, siis nüüd olen talle selleks ka ametliku loa andnud. Päeval nad seal koos igaljuhul magavad ja õhtul läheb Kribu ka lõpuks Madonna juurde.
Kolm ööd ei ole närimist toimunud- vaatame millega see poiss meid järgmisena üllatab.
Kribu
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 7
Joined: Fri Feb 06, 2009 9:35 am

Re: Närimine!?

Postby Fanny » Mon Feb 09, 2009 3:55 pm

Rõõm kuulda, et Kribu on ehtne terjer :twisted: Ju ta kompab ja katsetab, kui palju on lubatud ja kui palju tähelepanu saamiseks vaja läheb ning mis on selle tähelepanu tulemus - kas vastab ootustele või ei :D
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: Närimine!?

Postby Kribu » Wed Jul 01, 2009 4:59 pm

Kõik läkski nii, nagu siin kirjutati. Kribu suurt pesa rohkem ei närinud.
Nüüd tõin ka tema enda punutud pesa uuesti välja ja katsin selle pehme titetekiga. Kribu ronis sellesse kohe ning magab nüüd seal mõnuga nagu väike koerakirp rõngas. Igasugune närimine on unustatud! Mõnus!
Kribu
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 7
Joined: Fri Feb 06, 2009 9:35 am

Re: Närimine!?

Postby AlHawa » Sun Sep 06, 2009 7:24 pm

Minul on ka närimisprobleem kodus. Ja järjest süveneb. Näritakse juhtmeid. Koer on 8kuune ja emane, aga see vast rolli ei mängi, sest juhtmeid on hukkunud peaaegu terve selle aja jooksul mis ta mul on olnud (u 2,5 kuusest saati).
Algul näriti peenemaid juhtmeid mis vooluvõrgus ei olnud (mp3 kõrvaklapid, telefoni laadiad). Siis olid mõned kuud vahel ilma närimiseta aga viimase 1,5-2 kuu jooksul on asi väga käest ära läinud. Kõigepealt arvuti ja laualambi juhtmed (mõlemad olid seinast väljas)veel kõrvaklappe ja laadijaid (olid nii hästi ära pandud kui võimalik, koer oli ise järgi roninud kappi).
Seejärel raadio mis oli juba seinas, avastasingi selle peale, et ükshetk käis plaks ja raadio oli vait, siis taipasin juhtme üle vaadata.
Midagi on veel aga ei mäleta kõike. Alati on närimised toimunud siis kui ma olen tööl olnud või poes käinud. Arvatavasti otsis tegevust.
Olen riielnud ja karjunud ja on ta ka juhtmejupiga vitsalaksu saanud. Teab, et ei tohi (iga kord peale pahanduse tegemist on koer voodi all peidus olnud, nii et ta teab mis on lubatud mis mitte.

Aga vot täna üllatas ja ärritas ta mind ikka väga. Eile ostsin uue arvuti ja kõlarid, täna sain viimased ära visata. Käisin hetkeks toast väljas (koer sel hetkel mängis oma lemmik mänguasjaga). Kaks-kolm minutit hiljem tuppa tulles avastasin kõlarid keset tuba ja juhtmed läbi näritud. Ukse avamise hetkel nägin veel koera saba voodi alla kadumas.

Et kas teab, oskab keegi aidata, kuidas sellest kombest lahti saada. Rahakotile teeb juba liiga ja ega koeralegi ohutu pole. Karistusest ei tundu mingitsugust kasu olevat. See poleks ka lahenduseks, et iga kord toast välja minnes hakkaksin juhtmeid peitma või koera puuri toppima. Kas on ehk olemas mingisuguseid koerakindlaid juhtmekatteid või midagi sellist?
AlHawa
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 23
Joined: Sun Sep 14, 2008 2:15 am

Re: Närimine!?

Postby Fanny » Sun Sep 06, 2009 9:08 pm

Täitsa tuttav asi.....Tinnu oli peaaega ülepäeviti "internetti ühendatud", st tema lemmikuks oli interneti juhe :twisted: Tulen töölt - internetti ei ole, sai igat pidi arvutit restarditud, kuni avastasin, et juhe katki näritud...Istusin mitu korda nädalas õhtuti esikupõrandal, lappisin ja isoleerisin värv-värviga kokku...Kuna juhe muutus lõpuks väga lühikeseks, tõi tuttav plastikust toru, kuhu selle osa juhtmetest, mida ühegi liistu alla peita ei saanud, torru ajasime :mrgreen: Toru saeti ka ja sinna sai igat sorti peletajaid peale pritsitud-määritud. Ei tea kas aitas või kasvas sellest lollusest välja, kuid ühel hetkel avastasin, et internett on alles ja juba nädal aega järjest :D Kui miski ei aita, siis ajaks, mil ei jõua jälgida, koera ohutuse huvides, puuritaksin siiski mingi aeg...
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: Närimine!?

Postby Gellakaz » Mon Sep 07, 2009 1:10 pm

Minul on selles suhtes eriti vedanud, et kodus on lausa 2 juhtmenärijat. Alguses sai ikka Stiffi karistatud aga kui juhtmed olid näritud ka siis kui Stiff meiega väljas kaasas oli, tuli välja, et ka kassile meeldivad juhtmed:D Stiff on suuremad tükid korda saatnud just siis kui ta mul Tallinnas kaasas on olnud, kas siis üksi ühikasse jäädes või igavusest peale minu öövahetust kui ma parasjagu magan.
Gellakaz
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 3
Joined: Mon Jan 19, 2009 1:02 pm


Return to JRT tervis ja käitumine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron