JRT korterisse?

Tervis, toitumine ja käitumine

Moderator: ulariniinemagi

JRT korterisse?

Postby Sirli » Fri Jan 02, 2009 10:24 am

Tere JRT pere!
Alustuseks tegusat uut aastat!

Tahtsin küsida paljudel teist on koer korteris ja kuidas te tema liikumisvajadust rahuldate või mismoodi see korraldatud on?

Mul on vanematekodus alati koerad olnud, üks suur õuekoer ja väike, kes on enamasti toas ja autos ja metsas ja kus vähegi võimalik kaasas. Kuna seal on suur aed, siis on koertel ruumi tegutseda. Nüüd kui koolid on läbi ja lõpuks olen püsivalt uues kodus tahaks väga kutsikat võtta sest olen harjunud, et peres onkoer ja muud moodi ei oskagi olla. Elukaaslane arvab, et JRT iseloomuga koeral oleks meiega raske sest elame 2-toalises korteris :( Kas ma peaks siis oma Russelli plaanid pikalt edasi lükkama?

Sirli
Aasta unistus - JRT - täitunud :D
User avatar
Sirli
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 2009 4:42 pm

Re: JRT korterisse?

Postby heints » Fri Jan 02, 2009 10:53 pm

Tere Sirli!

Meie koer kasvas ja elas samuti mõnd aega 2 toalises korteris. Ei ole kuskil öeldud, et koera omamiseks peab just maja olema. Peaasi, et on aega loomaga tegeleda ja hoolivust tema vajadustega arvestada.
Muidugi tuleks JRT-ga enne tutvuda, kui selle tõu kasuks otsustada. Diivanil istuv padjakaunistus ta pole :)
User avatar
heints
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 58
Joined: Mon Feb 12, 2007 3:29 pm
Location: Aruküla, Harjumaa

Re: JRT korterisse?

Postby katlink » Fri Jan 02, 2009 11:16 pm

Tere Sirli!

Kartsin algul samamoodi korterisse koera võtta aga nüüdseks on mul 2 aastane russell täitsa olemas. Peaasi on koera jaoks aega leida ja tema energiat maandada, siis pole eriti vahet kas ta elab oma majas või korteris. Käin oma koeraga nii agilitys kui ka sõnakuulelikkuse trennides. Lisaks otsin igasugu muid huvitavaid võimalusi, mida temaga teha. Siiani oleme ilusti hakkama saanud :).

Usun, et paljuski on asi siiski inimeses ja tahtmises kinni. Aga kindlasti tee jah enne tõuga lähedalt tutvust :).
User avatar
katlink
Juunior
Juunior
 
Posts: 52
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:27 pm
Location: Tallinn

Re: JRT korterisse?

Postby Sirli » Sat Jan 03, 2009 1:08 am

Tere jälle!

Ma olen juba mitu aastat tundnud huvi russellite vastu (ise ka ei mäleta kust see alguse sai) ja mõnega ka juhuslikult kohtunud ( Supermoto võistlustel oli üks vahva koer kaasa võetud, nime kahjuks ei mäleta). Minu kodulinnas (Valgas) ei ela minu teada ühtegi JRT-it :( ja seega päris sõbraks pole õnnestunud temaga saada.
Just tema elav loomus panigi mind siia kirjutama, et teada saada kuidas need, kellel päris JRT juba olemas on, temaga hakkama saavad. Minu jaoks pole oluline kas ma saan oma koera ülehomme või kahe aasta pärast, aga ma tahaks suuta talle pakkuda kõike seda, mida ta väärt on :)
Aasta unistus - JRT - täitunud :D
User avatar
Sirli
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 2009 4:42 pm

Re: JRT korterisse?

Postby katlink » Mon Jan 05, 2009 1:13 pm

Kahju jah, et nii kaugel elad. Aga kui pealinna satud, siis võime meie küll kohtuda ja ma võin oma traageldise kaasa võtta. Ma ei tea kui palju sa Orkutit kasutad, kuid olen teinud sinna kommuuni ja sa võid ka küsimuse sinna püstitada. Nii nagu ma aru saanud olen, on seal paljudel liikmetel JRT kodus eks nad oskavad ka lisada oma kogemusi.

Lühidalt võib öelda, et ükskõik kui palju ma oma koeraga ei tegeleks, siis on ikka vahel süümekad, et võiks ju veel rohkem aega pühendada. Kas sa oled mõelnud ka et kas paberitega koer võtta või osta suvaline?
User avatar
katlink
Juunior
Juunior
 
Posts: 52
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:27 pm
Location: Tallinn

Re: JRT korterisse?

Postby Sirli » Tue Jan 06, 2009 12:18 am

Hei!
Ma olen juba sinu kommuuni liige ;). Mul oli võimalus saada paberiteta kutsu, aga kuna see tuli nii järsku ja ma hakkasin kahtlustama miks tema dokumente korda ei saadud ja kas tegu on ikka tõelise JRT-ga, siis pidin raske südamega loobuma. Tahaks ikka kindele olla, et koer on terve ja iseloomult tõeline JRT :D seega paberitega koera puhul on see natuke kindlam.

Aga tänud igal juhul. Eks ma kolin oma küsimustega orkutisse üle :)
Aasta unistus - JRT - täitunud :D
User avatar
Sirli
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 2009 4:42 pm

Re: JRT korterisse?

Postby katlink » Tue Jan 06, 2009 10:50 am

Esita ikka kõik küsimused siia ka :D . Siin foorumis käib palju russellite alal teadjaid inimesi (tõuühingu juhatuse liikmed, arstid jne.) ja nemad oskavad kindlasti palju paremaid vastuseid anda kui Orkut :D
User avatar
katlink
Juunior
Juunior
 
Posts: 52
Joined: Thu Mar 08, 2007 2:27 pm
Location: Tallinn


Return to JRT tervis ja käitumine

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron