Page 1 of 1

kuidas peletada kasse maja juurest eemale?

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 7:53 pm
by kessu
mure alljärgnev, kodurahu huvides.. ja üldse mitte naljakas :)
kas keegi oskab head nõu anda, kuidas külakasse maja ümbrusest minema peletada?
Kessule (11 kuud) meeldivad kassid. Tema kutsikakodus elab samuti kass, kellega ta esimesed elukuud rõõmsalt koos veetis.
meie peres kassi pole, aga kuts läheb iga kord, kui kusagil kassi näeb suht pöördesse... tahaks kohe ligi tormata ja mängima minna (millest kassid tõenäoliselt väga vaimustuses pole). meie tänaval elab päris mitu korralikku kassi, kellest 2 lausa naabrid.
naabri kassid käivad õues õnneks ainult päeval, kui perenaine nad uitama lubab. need hoiavad Kessust just nii kaugele, et loom närvi ajada ning jalutavad siis uhkelt saba püsti minema. Kessu närvitseb iga kord veel tükk aega aia ääres ja kisendab südantlõhestavalt.
Tänava teises otsas ´Artur tüüpi´ kass, kes kolab ringi ka öösiti. ning lisaks armastab käia mööda õuesid ja nuhkida majauste taga.
kuna Kessu lemmik magamiskoht on põrandaküttega välisukse juures, siis ajab ülbelt ringi kolistav ja kräunuv kõuts koera öösiti üles.
millele järgneb meeletu haukumine ja kiunumine Kessu poolt. pere üles aetud, koer närvis, rahustamine võtab vähemalt pool tundi. ja nii mitu korda öö jooksul.
oleksime väga tänulikud, kui keegi oskaks kassipeletusnõuga aidata. internetist leidsin vähe sedatüüpi infot.. kassid muidu päris toredad loomad ju.. :)
oli paar kommentaari loomapoodides müüdavate pihustite kohta, aga infoks lisati, et mõju on lühiajaline ning nõrk...
tänud Kessu ja meie pere poolt mistahes hea nõu eest!

Re: kuidas peletada kasse maja juurest eemale?

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 9:00 pm
by Fanny
Ise ei ole proovinud, kuid kassid ei pidavat sallima tsitruseliste lõhna - maja ümber apelsinikoored. Kui probleem peenrasse sirtsutajatega - katsuda hoolikalt peenraid kasta, sest märjal mullal ei meeldi kassil asjatoimetusel käia. Suvisel (soojal) ajal "kasta" aias kolajat voolikust - pidavat paari korra järel mõjuma :D

Re: kuidas peletada kasse maja juurest eemale?

PostPosted: Mon Jan 25, 2010 9:19 pm
by kessu
aitäh, proovime täna tsitrusega. sõime just greipi, panen siis koored ööseks ukse taha :)
kui peaks aitama, siis tõenäoliselt peame suurendama apelsinide ja greipide osakaalu koduses menüüs, et öösiti magada saaks :)

Re: kuidas peletada kasse maja juurest eemale?

PostPosted: Tue Jan 26, 2010 2:29 pm
by kessu
täna öösel oli ukse taga pool greipi ja vaba käega laiali pritsitud greibimahl. kell 00:20 ilmus kass Artur... Kessu haukumise järgi otsustades vähemalt.
Alla minnes leidsin ukse juurest leilis koera ja tähelepanelikumal vaatlusel tuvastasin õues ukse ees pehmel lumel kassijäljed. Tulid teised mööda trepiäärt, ja kulgesid kenasti tee poole edasi. samas polnud näha, et kass oleks päris ukse taha tulnud. võibolla tõesti greibi pärast..?
koer rahunes täna öösel kiiremini ning kass tagasi ei tulnud.

täna õhtul kordame taas kassitõrje greibioperatsiooni. loodame parimaid võimalikke tulemusi. kuigi ma pole päris kindel, et -17 juures jäätunud greibist/mahlast mingit erilist aroomi eritub... :)
samas oleme nõus mida iganes proovima, et Kessu ja ülejäänud pereliikemd rahulikult magada saaksid.

Re: kuidas peletada kasse maja juurest eemale?

PostPosted: Fri Jan 29, 2010 3:42 pm
by Janne
Aga prooviks ehk koera keelata? St minu koerad ei ole ka mingid ideaalkasvatusega loomad, aga ma lihtsalt ei luba neil toas haukuda. Edaspidi ei ole sul kindlasti võimalik peletada majast eemale kõiki võimalikke häirijaid. Pigem tasuks kasvatada koera, et lihtsalt ei lõuata iga krõbina peale.