Milline karvatüüp ?

Moderator: ulariniinemagi

Milline karvatüüp ?

Postby Fanny » Fri Nov 20, 2009 12:52 pm

On palju küsitud karvatüüpide kohta, kuid oleme jätnud tähelepanuta, et pea igal karvatüübil on mitu alamtüüpi.…väike ülevaade :
1. Siledakarvaline
1) väga lühike, umbes 1 cm pikkune, väga tihe ja karm. Eraldi aluskarva ei täheldata. Selline on näiteks prantsuse bulldogi karv. Koduses majapidamises üsna ebamugav, sest lühikesel, teravatipulisel karval on komme igale poole ennast “sisse süüa”, näiteks pehme mööbli katteriidesse ja sealt edasi iga istuja…. Karvaajamine toimub enam-vähem aastaringselt (pudeneb).
2) pealiskarv on pehmem, umbes 2-3 cm pikkune, tiheda aluskarvaga. Sellise karvatüübiga koerad, peamiselt Austraalia-liinsete järglased, on rohkem külmataluvamad. Ajavad karva peamiselt 2 korda aastas.
2. Poolkarmi karvaga
katsumisel tundub karv karm, täispikkuses pealiskarv umbes 4 cm pikkune. “Surnud” karv tuleb välja trimmida või nüppida. Pikem karv ka koonul, suunurkades, kuid ei ole väga rikkaliku kasvuga; habe vaevumärgatav, tavaliselt umbes 2 cm pikkune.
1) “Kergelt” poolkarm - pehme aluskarvaga, peale trimmimist näeb koer välja nagu siledakarvalise teine alamtüüp, natuke pikem karv koonul
2) “täis”poolkarm - karmima aluskarvaga, mugav “peita” puudusi ja rõhutada plusse
Sellise karvatüübiga koerad on väga mugavad pidada – nad ei ole külmakartlikud, karv niisama eriti ei pudene. Kuivavad üsna kiiresti, nö mustust hülgav karv. Ilusa väljanägemise nimel, (täis)hooldus vähemalt 2 korda aastas.
3. Karmikarvalised
Üsna pika karvaga, rikkalikud vuntsid-habemed ja kulmud, mis vajavad kord kvartalis kohendamist…Trimmides ta suveks “nulliga paljaks”, meenutab siledakarvalise II alamtüüpi. Kulme ja habet ei ole siiski soovitav päris “nulliga maha” ajada, sest kasv aeglasem…”nulliga maha” kasvab korralikku näitusekonditsiooni umbes 1.5-2 kuuga. Ka karmikarvaliste karv ei pudene ja olenevalt selga jäetud karva pikkusest, taluvad talve mõnuga…

Võib-olla on veel mõni alam-alam karvatüüp, kuid ehk aitab orienteerumises seegi :D
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: Milline karvatüüp ?

Postby Annika » Sun Nov 22, 2009 12:22 pm

Sa oled nii palju vaeva näinud ja nii pikki nõuandeid siin jaganud, suur tänu :D
Ma tahaks karavtüüpide kohta küsida, et kas mõtlesid siin üldiselt kõikide koerte karvatüüpe või pidasid silmas ikka ainult russelleid? Esimese tüübi juures on näiteks kirjas, et on see on prantsuse bulldogi karvatüüp. Kui oled mõelnud üldiselt, siis millised on russellite omad :) ? Minu russell on just selline vahepealne, et ei ole päris sile, aga samas ei saa ma teda ka kuidagi karmikarvaliseks pidada (pikemad nö traadid tekivad peamiselt vaid kraeks ning suunurkades turritavad ka väiksed vuntsid). Võib-olla on ta siis “Kergelt” poolkarm - pehme aluskarvaga, peale trimmimist näeb koer välja nagu siledakarvalise teine alamtüüp, natuke pikem karv koonul... aga minu meelest tal ei ole jälle seda pehmet aluskarva.
Annika & Ert
User avatar
Annika
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 25
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:01 pm
Location: Tallinn

Re: Milline karvatüüp ?

Postby Fanny » Sun Nov 22, 2009 4:14 pm

Tegelikult on need just russelite karvatüübid. Kuna mul naabruses elab prantsuse bukdog, arvasin automaatselt, et kõik kindlasti teavad, milline karv neil on :D Võib-olla on su koer tõesti "light broken", sest enne kevadet ja Trista tulekut, ei olnud ma sellist kohanud, kuulnud olin ja ei saanud kuidagi pihta, et milline see veel on :D
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn


Return to Nipid ja nõuanded

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron