1. Siledakarvaline
1) väga lühike, umbes 1 cm pikkune, väga tihe ja karm. Eraldi aluskarva ei täheldata. Selline on näiteks prantsuse bulldogi karv. Koduses majapidamises üsna ebamugav, sest lühikesel, teravatipulisel karval on komme igale poole ennast “sisse süüa”, näiteks pehme mööbli katteriidesse ja sealt edasi iga istuja…. Karvaajamine toimub enam-vähem aastaringselt (pudeneb).
2) pealiskarv on pehmem, umbes 2-3 cm pikkune, tiheda aluskarvaga. Sellise karvatüübiga koerad, peamiselt Austraalia-liinsete järglased, on rohkem külmataluvamad. Ajavad karva peamiselt 2 korda aastas.
2. Poolkarmi karvaga
katsumisel tundub karv karm, täispikkuses pealiskarv umbes 4 cm pikkune. “Surnud” karv tuleb välja trimmida või nüppida. Pikem karv ka koonul, suunurkades, kuid ei ole väga rikkaliku kasvuga; habe vaevumärgatav, tavaliselt umbes 2 cm pikkune.
1) “Kergelt” poolkarm - pehme aluskarvaga, peale trimmimist näeb koer välja nagu siledakarvalise teine alamtüüp, natuke pikem karv koonul
2) “täis”poolkarm - karmima aluskarvaga, mugav “peita” puudusi ja rõhutada plusse
Sellise karvatüübiga koerad on väga mugavad pidada – nad ei ole külmakartlikud, karv niisama eriti ei pudene. Kuivavad üsna kiiresti, nö mustust hülgav karv. Ilusa väljanägemise nimel, (täis)hooldus vähemalt 2 korda aastas.
3. Karmikarvalised
Üsna pika karvaga, rikkalikud vuntsid-habemed ja kulmud, mis vajavad kord kvartalis kohendamist…Trimmides ta suveks “nulliga paljaks”, meenutab siledakarvalise II alamtüüpi. Kulme ja habet ei ole siiski soovitav päris “nulliga maha” ajada, sest kasv aeglasem…”nulliga maha” kasvab korralikku näitusekonditsiooni umbes 1.5-2 kuuga. Ka karmikarvaliste karv ei pudene ja olenevalt selga jäetud karva pikkusest, taluvad talve mõnuga…
Võib-olla on veel mõni alam-alam karvatüüp, kuid ehk aitab orienteerumises seegi
