Näitustel osalemine... nipid ja nõuanded

Moderator: ulariniinemagi

Näitustel osalemine... nipid ja nõuanded

Postby Evis » Fri Mar 16, 2007 11:58 am

Kallid koeraomanikud!

Olen tutvunud EKL näitusteeeskirjaga. Üldisest süsteemist (nõuded, tulemused, tiitlid jne) on arusaadavad. Aga sooviksin rohkem nõuandeid koera esitlemise/ringis olemise kohta.
:oops: tahaks teada, mis moodi see süsteem nüüd käib...
Oleme hetkel kutsikaklassis siis...
Läheme kutsumise peale ringi.... ja edasi?
Kas peame kohe koos teiste koertega ringile tiiru peale tegema (kui jah, siis kas ainult ühe korra) ja siis jagatakse meid rivvi ja hakatakse ükshaaval koeri ülevaatama. Tallinnas näitusel jäi silma, et mõni koer peab veel paar ringi tegema...
Kas on mingid ettekirjutused ka selle kohta või tehakse seda ainult kellegi soovil/palumisel.

Äkki on kellegil veel nõuandeid/nippe mida ta teistega jagada sooviks.

Mul hakkab näituse eelne stress peale tulema :oops:


Võibolla sobib teema rohkem näituste alateema alla, jätan selle moderaatorite otsustada :D
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby Elukas » Fri Mar 16, 2007 1:08 pm

Ära nüüd väga pabista! Stress on normaalne ja enne ringi sisenemist jõuad veel mõelda, et pidin ma nüüd siis siia tulema... :lol: Tegelikult pole asi üldsegi hirmus. Kutsikaklassis arvestatakse sellega, et nii koer kui ka omanik on algajad ja seda üldsegi mitte pahas mõttes. Kohtuniku kõrval seisab alati ringikorraldaja (see inimene kes hõigub koeri ringi sisse ja ringist väja) ja kui sul jääb midagigi arusaamatuks, siis küsi. Mitte keegi ei pane seda pahaks. Mõned kohtunikud tahavad enne liikumist näha ja siis lauale, teised kohe lauale... Seda sulle alati öeldakse. Kõige tähtsam on see, et sa ei jääks kunagi kohtuniku ja koera vahele, nii liikumisel kui seismisel. Hinnatakse ikkagi koera :wink: Ja kui sul juhe täiesti kokku jookseb, siis olen ringi ääres olemas ja kui oskan, aitan nõu ja jõuga. Tule ainult umbes tund varem kohale, koer jõuab meluga harjuda.
koer on koer, aga JRT on rohkem kui koer
User avatar
Elukas
Juunior
Juunior
 
Posts: 121
Joined: Wed Feb 28, 2007 11:43 am
Location: linna lähedalt kolhoosist

Postby Evis » Fri Mar 16, 2007 2:34 pm

Ma pabistan kõige rohkem selle pärast, et Sass kas lohiseb mul järgi või siis kipub ringist välja minema (seal ju kõik need huvitavad kutsud ümberringi) :oops: Kodus kõnnak hea ja hambaid lubab vaadata (ka. võõrastel) aga kodune õhkkond on ju ikka teine...

Ega ma ei loodagi sealt mingi suure tulemusega tulla, pigem ikka kogemuse pärast :D
Aga miskipärast pabistan ikka. :lol:
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby Rästas » Fri Mar 16, 2007 5:18 pm

No ma mäletan, kui Villiga esimesele näitusele vaatama/kaasa elama läksime, siis Villi kartis kõike: ruuporist tuleva hääle peale ronis ta mööda mind üles nagu orav ja kui ta russellite ringi juures maha panin, siis roomas nagu sisalik kuhu prakku mahtus, saba sorgus ja kõrvad kukla taga längus nagu lambal. Karv oli lahti ja värises üleni. Paari tunni pärast oli rahulikum, aga eelistas ikkagi pingi all pimedas konutada. Loomulikult rahustasin ja julgustasin teda.

Teisel päeval oli pisut julgem, aga mitte see russell, kes meil õues iga möödamineva koera kallal laiab, taga kihutab ja turjas hüppab. Ostsime näituselt uue kanni (mida Villi märkas) ja Villi tahtis isegi mängida, isegi käsklustele allus, aga hirm oli sees, see paistis välja. Tundus, et ta oli valmis kõike tegema- viige mind siit ainult minema!
Nii et mul ka viik väriseb, kuidas me Villiga ringis hakkama saame.

Kodus juba tögatakse, kui harjutame kõrvalkõndi ja näituseseisu ja Villi peab korraga paremaks hakata hülgeks ja lihtsalt käigu pealt lohisema hakkab, et "Tohman 2007" tiitel on garanteeritud.

18.märts
Täna panin Villile esimest korda kaela näituserihma, selle peenikese nööri. Läks püherdamiseks ja nööri närimiseks :lol:
Ja ei mingit kõrvalkõndi. Selle nööriga tulnuks juba varem tutvust teha. Nüüd mängu ja maiusega pooleks harjutame, et see on sama tavaline nagu jalutusrihm.
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby Evis » Sun Mar 18, 2007 2:09 pm

Rästas wrote:18.märts
Täna panin Villile esimest korda kaela näituserihma, selle peenikese nööri. Läks püherdamiseks ja nööri närimiseks :lol:
Ja ei mingit kõrvalkõndi. Selle nööriga tulnuks juba varem tutvust teha. Nüüd mängu ja maiusega pooleks harjutame, et see on sama tavaline nagu jalutusrihm.


Minu Sass ei tunnista üldse kõrval kõndimist. Olen proovinud küll, et jään seisma kui ta tirima hakkab, aga mitte kui midagi.

Nii et siis põranda mopp või siis omanikku jalutav koer :lol:

Aprillis siis alles kooli ehk siis järgmiseks näituseks asi paraneb ...

19-03-07

Mida tuleks enne näistust kodus teha ?
Olen kuulnud, et Russelleid (teiste tõugude kohta ei oska öelda) ei tohiks vahetult enne näitust pesta .... on kellegil kogemusi ?
Ja kuidas on karvade lõikamisega? (kas ainult saba?)....(pean hetkel silmas sildekarvalisi Russeleid aga teretulnud ka ka nipid ja nõuanded poolkarmi.- ja täiskarmiliste russellite kohta, et ka nende omanikud saaksid siit veidi nippe koguda)... :D
Last edited by Evis on Fri Mar 23, 2007 9:13 am, edited 1 time in total.
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby heints » Thu Mar 22, 2007 11:30 am

Mida tuleks enne näistust kodus teha ?


Paar nippi:
1) Osta näituse maiuseks mingit moodi kana, mida saab ahjus teha, meil koer teeb kõike selle eest, laulab kasvõi hiinakeeles eesti hümni.
2) Koerale ära anna näituse eelsel õhtul ja hommikul süüa. Seega ainus motivatsioon on see kanake, mis sul käes on
3) Näituse hommikul tee vähe pikem jalutuskäik.
4) näitusel kanna valgeid kilest riideid, sest meil viskas koer karvu näitusel erutuset ämbrite viisi maha :D
5) Karva lõikamisest niipalju, et piirasin vähe saba ja meheuhkuse karvu.
6) Hea tuju kaasa :roll:

Me ise pesime ka koera hommikul, aga ma ei tea, kas see on õige. Arvan et puhas koer on ilus koer, siiski tegu tõuga, mis on vähemalt 51% valge karvaga...
User avatar
heints
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 58
Joined: Mon Feb 12, 2007 3:29 pm
Location: Aruküla, Harjumaa

Postby Evis » Thu Mar 22, 2007 11:47 am

Ma kohe niiii ootasin et Joonase (Tallinna show parima etteaste teinud koera) peremees kirjutaks :P
Me ise pesime ka koera hommikul, aga ma ei tea, kas see on õige. Arvan et puhas koer on ilus koer, siiski tegu tõuga, mis on vähemalt 51% valge karvaga...


Russellitel on ju "isepuhastuv" karv....niipea kui karv kuiv siis on ta ka kohe puhas :)
Minu Sass on peale pesu niiiiii sileda karvaga (liigagi :P )et on lausa raskusi tema süleshoidmisega....
Igaks juhuks pesen ikka paar päeva enne ära, eks siis hiljem saame teada kuidas, miks ja millal, kui oleme kirjelduslehe läbi lugenud :D
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby heints » Thu Mar 22, 2007 12:28 pm

Evis wrote:Ma kohe niiii ootasin et Joonase (Tallinna show parima etteaste teinud koera) peremees kirjutaks :P


Mis sa nüüd :oops:
Tegelikult TPK (tõu parim Kuts) Sai ju megailus emane baretta endale ja õigusega! :) Samuti Jossu sõber Bamse on väga tubli ja ilus konkurent.
Eks see näitusel on ka nii, et oleneb väga väga kohtunikust, mihukesed JRT-d meeldivad. Mõnele meeldivad võibolla jässakamad, teisele sihukesed kõhnemad jne. Ise tuleb hoida avatud meelt ja head tuju...
Hoian teile pöialt ja katusme kinldasti vaatama tulla.
User avatar
heints
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 58
Joined: Mon Feb 12, 2007 3:29 pm
Location: Aruküla, Harjumaa

Postby Krissukass » Thu Mar 22, 2007 12:40 pm

Karmikarvalist koera ei tohiks kindlasti näituse eelsel päeval pesta, siis karv "lehvib" liigselt. Ja ka siledat võiks pesta paar päeva varem - kui käpad õueskäiguga sopaseks lähevad, saab ju kergelt uueti üle pesta koera. Muide - valgetele koertele on olemas lausa "valgendav" shampoon ;)

Ja riietusest - tegelt on õigem valida ikka kontrastsust tekitavad riided. Kui esitada üleni valges riietuses valget koera, siis ei paista koer ju sinu taustal kohtunikule silma. Mul endal on kodus 2 koera - must ja valge. Näitusele ei saagi samal päeval minna, sest ühe tasutale sobib must, teise taustale valge riietus :D :D :D
User avatar
Krissukass
Juunior
Juunior
 
Posts: 211
Joined: Tue Feb 27, 2007 10:53 pm

Postby Evis » Thu Mar 22, 2007 12:52 pm

To heints:
Pole olemas sellist "asja" nagu kole Russell :D . Lihtsalt mind vapustas just tema proffessionaalsus (tema vanuse ja kogemuse tõttu). :wink:

Mis puutub riietusse, siis selles osas olen ka kuulnud vastakaid arvamusi.
Kes arvab, et tuleb end üles lüüa ja parim kalts kapist välja otsida, kes arvab aga, et peamine on mugavus ja valib pigem dressid/teksad ja tossud (seda eelkõige ikka suurte koerte esitamisel, kes tahavad palju jooksmist). On ka neid kes arvavad et ikkagi tullake ju koera näitama ja händler ei peagi nii väga silma paistma ja tuleks valida ikka tagasihoidlikum riietus.... nagu öeldakse - maitse asi :)
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby Rästas » Thu Mar 22, 2007 11:04 pm

Krissukass wrote:Ja riietusest - tegelt on õigem valida ikka kontrastsust tekitavad riided. Kui esitada üleni valges riietuses valget koera, siis ei paista koer ju sinu taustal kohtunikule silma. Mul endal on kodus 2 koera - must ja valge. Näitusele ei saagi samal päeval minna, sest ühe tasutale sobib must, teise taustale valge riietus :D :D :D


Mina panen selga lehmalaigulised ja pähe mikihiire mütsi :D

Tänud heintsile paari kuue nipi eest.
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Re: Näitustel osalemine... nipid ja nõuanded

Postby Fanny » Tue Jun 02, 2009 9:12 pm

Soovitusi näituseks valmistumisel/osalemisel http://www.geocities.com/bluegracepwd/handling.html :wink:
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: Näitustel osalemine... nipid ja nõuanded

Postby Janne » Tue Jun 02, 2009 10:40 pm

Mina pole ka mingi eriline näitusehai, aga mõned tähelepanekud siiski on. Näitusele minnakse eelkõige koera näitama. Händleri välimus ei peaks domineerima. Vaatamata igasugustele kuulujuttudele hindab professionaalne kohtunik ikkagi koera ja ei anna hindeid/kohti händleri välimuse ning soo alusel. Näituse eesmärk on saada hea kirjeldus ja võimalikult hea hinne. Tasub arvestada, et kohtunik näeb koera suhteliselt lühikese aja jooksul ja keskkond ei ole koera jaoks ka päris tavapärane. Seepärast tasuks mõelda pigem nendele detailidele, millega händler saab tulemust mõjutada. Kristiga nõus, et kontrastvärvi riietus on oluline. Kui vaadata hiljem näitusel tehtud pilte, on selgesti näha händleri riietuse värvi tähtsus. Mina eelistaksin korrektset casuali. Sellises riietuses on mugav liikuda, see ei riiva silma ja ei vii tähelepanu koeralt kõrvale.

Tasub ka sellega arvestada, et kui händler näeb koera meelest imelik välja, ei pruugi ta ennast näitusel parimast küljest näidata. Konkurentide hirmutamine võib ka muidugi igasuguste kostüümide eesmärk olla ;-), aga see ei ole päris kindlasti lubatud.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu

Re: Näitustel osalemine... nipid ja nõuanded

Postby Fanny » Tue Jun 01, 2010 10:44 am

"Happy Legs" - vahend näituseseisaku õpetamisel http://www.happylegs.com/index.html
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn


Return to Nipid ja nõuanded

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron