Koer üksi kodus

Moderator: ulariniinemagi

Koer üksi kodus

Postby Sirli » Wed Apr 15, 2009 12:20 pm

Üksi kodus...
Kuidas teha koerale üksiolemist meeldivamaks ja mis nippe kasutasite, et õpetada kutsikat üksi kodus olema??

Ette tänades,
Sirli & Lotte
Aasta unistus - JRT - täitunud :D
User avatar
Sirli
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 32
Joined: Thu Jan 01, 2009 4:42 pm

Re: Koer üksi kodus

Postby Fanny » Wed Apr 15, 2009 4:42 pm

Kas sa mõtled, mis tegevust koerale pakkuda või kuidas teha, et ta ei nutaks ja hauguks ? Esimesel puhul võib kutsikale jätta närimiskonti, mänguasju, krõbinatega täidetud "kong" mänguasja tegelemiseks. Mänguasjadest võiks anda need, mis muidu on ära pandud, et oleks uus ja huvitav. Energilistele koertele on hea jätta "vaimutööd" nõudvaid tegevusi - närimiskont vms, keerata ajalehe sisse, see komps omakorda papp-karbi sisse. Koju jõudes tekib tahtmine seda sodi nähes ära minestada - kuid paberipraht on kiirelt koristatav. Minu koertele meeldib siiani "tappa" wc-ja kätekuivatuspaberi sees olevaid papirulle. Valikuvõimalusi on palju, ka kummulikeeratud kausi alla peidetud juustutükk..
Teisel juhul on vaja kannatust ja järk-järgulist õpetust - alustuseks võib kutsika kinni panna teise tuppa. Kui nutab, minna paari minuti pärast tuppa, kuid täielikult ignoreerida koera (minu meelest üks suurimaid "karistusi" russelile). Minna uuesti ära jne. Kui kutsikas on suutnud kasvõi 3-4 minutit vagusi olla, minna tuppa ja kiita ja/või premeerida maiusega. Jällegi korrata paar korda (üle 2-3 korra ei ole soovitav). Katsetage, kindlasti leiate just teile sobiva nipi. :P
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: Koer üksi kodus

Postby A » Wed Apr 15, 2009 10:14 pm

Meie kogemuse järgi toimib kõige paremini see, et inimeste kodust lahkumine ei ole koera jaoks kuidagi eriline sündmus. Ehk täiesti rahulikult ja tavaliselt ning koerale suurt tähelepanu pööramata läheme kodust minema. Ja tuppa/koju tagasi ei ole kunagi astunud kui koer häält teeb. Õnneks ei ole meil sellega ka suurt probleemi kunagi olnud.
:)
A
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 35
Joined: Wed Mar 14, 2007 5:46 pm


Return to Nipid ja nõuanded

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest