Page 1 of 1

Koer üksi kodus

PostPosted: Wed Apr 15, 2009 12:20 pm
by Sirli
Üksi kodus...
Kuidas teha koerale üksiolemist meeldivamaks ja mis nippe kasutasite, et õpetada kutsikat üksi kodus olema??

Ette tänades,
Sirli & Lotte

Re: Koer üksi kodus

PostPosted: Wed Apr 15, 2009 4:42 pm
by Fanny
Kas sa mõtled, mis tegevust koerale pakkuda või kuidas teha, et ta ei nutaks ja hauguks ? Esimesel puhul võib kutsikale jätta närimiskonti, mänguasju, krõbinatega täidetud "kong" mänguasja tegelemiseks. Mänguasjadest võiks anda need, mis muidu on ära pandud, et oleks uus ja huvitav. Energilistele koertele on hea jätta "vaimutööd" nõudvaid tegevusi - närimiskont vms, keerata ajalehe sisse, see komps omakorda papp-karbi sisse. Koju jõudes tekib tahtmine seda sodi nähes ära minestada - kuid paberipraht on kiirelt koristatav. Minu koertele meeldib siiani "tappa" wc-ja kätekuivatuspaberi sees olevaid papirulle. Valikuvõimalusi on palju, ka kummulikeeratud kausi alla peidetud juustutükk..
Teisel juhul on vaja kannatust ja järk-järgulist õpetust - alustuseks võib kutsika kinni panna teise tuppa. Kui nutab, minna paari minuti pärast tuppa, kuid täielikult ignoreerida koera (minu meelest üks suurimaid "karistusi" russelile). Minna uuesti ära jne. Kui kutsikas on suutnud kasvõi 3-4 minutit vagusi olla, minna tuppa ja kiita ja/või premeerida maiusega. Jällegi korrata paar korda (üle 2-3 korra ei ole soovitav). Katsetage, kindlasti leiate just teile sobiva nipi. :P

Re: Koer üksi kodus

PostPosted: Wed Apr 15, 2009 10:14 pm
by A
Meie kogemuse järgi toimib kõige paremini see, et inimeste kodust lahkumine ei ole koera jaoks kuidagi eriline sündmus. Ehk täiesti rahulikult ja tavaliselt ning koerale suurt tähelepanu pööramata läheme kodust minema. Ja tuppa/koju tagasi ei ole kunagi astunud kui koer häält teeb. Õnneks ei ole meil sellega ka suurt probleemi kunagi olnud.