Need tüütud karvad :)

Moderator: ulariniinemagi

Need tüütud karvad :)

Postby Evis » Wed Mar 14, 2007 9:14 am

Kas keegi oskaks soovitada head vahendit millega saaks riietelt, autost jne koerakarvu eemaldada.
Meie Sass küll palju karva ei aja...aga nüüd kevad tulekul ning tal komme karv lahti ajada, kui ta erutub või närvi läheb.
Üks koht kus karvadega kõige suurem probleem on - auto.
Proovisin seda liimirulli aga see on niii tüütu, kuna seda peab iga 5 minuti tagant loputama ja ega see karvu küll eriti hästi kinni ei võta.

Paljun Teie koeraomannike jagama oma kogemusi! :D
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby Elukas » Wed Mar 14, 2007 2:03 pm

Palju õnne, Sul on JRT!!!! Hakka aegsasti karvadega harjuma, sest neid ei saa kohe millegagi ära :D . Oleneb ka millised istmekatted muidugi on, aga ei tolmuimeja, kleepsurullid jne. ei võtnud asja päris puhtaks. Eelmise auto, mis oli sedaan, müüsime maha ja just karvade pärast sai ostetud universaalauto. Nüüd on salongis ainult need karvad, mis meie riietelt krooniliselt pudenevad :wink: . Mõned JRT omanikud on asja lahendanud nii, et koeral on autos puur.
koer on koer, aga JRT on rohkem kui koer
User avatar
Elukas
Juunior
Juunior
 
Posts: 121
Joined: Wed Feb 28, 2007 11:43 am
Location: linna lähedalt kolhoosist

Postby heints » Wed Mar 14, 2007 2:09 pm

Võlusõnad on nahkkattega istmed, kummist matid ja heledama poolsed sünteetilised või kilest riided :P

Tegelikult, kas karva hooldamisega (karvu eemaldava harjamisega) ja kitkumisega ei saa midagi ära teha?
User avatar
heints
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 58
Joined: Mon Feb 12, 2007 3:29 pm
Location: Aruküla, Harjumaa

Postby Evis » Wed Mar 14, 2007 2:13 pm

Miskipärast KÕIk mu koerad armastavad autosid... puuri ei tahaks panna...ta oskab end väga kenasti üleval pidada. Toas nagu polegi väga palju karvu aga autos satub ta nii elevusse, et vaata koer kohale jõudes karvutu pole :P . Mure selles seinebki, et autol katted mustad ja valged karvad hakkavad hästi silma.
Poes nägin ka mingid punase kattega "harja" millel oli mingi riie peal (tundus selline siidine), kas keegi seda proovinud on?

To Heints: Autos kõik Täiesti vastupidi sellele, mis sa kirjeldasid
Ka kodus harjan teda ka aga siis ei tule ühtegi karva .....tal just see erutuse/elevuse probleem. (olgu siis närvi minek või rõõmustamine)... siis lööb karva nii lahti, et saan seda kätega suured karvatuustid korraga kätte....
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby Rästas » Wed Mar 14, 2007 3:52 pm

Autos me Villit lahtiselt transpordi, on algusest peale puuris (transpordikastis) olinud, seega pole sealt vaja ka karvu harida.
Ta tunneb end oma kastis paremini. Testisime, tegin kastiukse lahti ja Villi vabalt autosse: läks kribinal-krabinal oma "kuuti" :D

Kodus ei saa teda kuidagi diivanil lebotamisest eemale hoida. Tolmuimeja tema karvu villase kanga seest ära ei tõmba. Tegin hoopis nii, et ostsin villi-laigulise mustriga libedat plüüskangast ja õmblesin neist diivanitele katted. Sealt saab karvad välja kloppida ja ka pärast pesu kuivab kangas hästi ruttu.
Muide, niiske riide- või samsiharjaga tulevad karvad ära, kui teisiti ei saa :wink:

See on hea, et Villi magamistuppa voodisse enam pugeda ei ürita. Paar korda proovis järgi: esimest korda tuli suure lusti ja tralliga, teist korda luuras voodisse, madalam kui muru ja keeras ennast vaikselt rõngasse. Mõlemal korral riidlesin ta voodist välja: koer maha!
Nii et koera mohäärlinade vahel ei maga :lol:
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby Rästas » Wed Mar 14, 2007 3:55 pm

heints wrote:Võlusõnad on nahkkattega istmed, kummist matid ja heledama poolsed sünteetilised või kilest riided :P


IRW@heints :lol:
oimaivõi... kilest riided!
No mina selle asemel, et koera kitkumise peale mõelda, disainisin diivanile "lehmanahksed" katted :D
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby Evis » Wed Mar 14, 2007 4:27 pm

To Merle (alias Rästas) - > Palju Te koeraga ringi sõidate?
Kas koera puur on lahti või kinni. Ja kas puur on alati "tagapingis"?

Kevadel peaks ka puuri käiku võtma :? mitte ainult karvade pärast, vaid ka selle meeletu pori pärast :)
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby Rästas » Wed Mar 14, 2007 5:12 pm

Evis wrote:To Merle (alias Rästas) - > Palju Te koeraga ringi sõidate?
Kas koera puur on lahti või kinni. Ja kas puur on alati "tagapingis"?

Kevadel peaks ka puuri käiku võtma :? mitte ainult karvade pärast, vaid ka selle meeletu pori pärast :)


Muide, Evis, Merle ongi prantsuse keeles rästas :D
Villi võtame sõitu kaasa põhiliselt nädalavahetustel. Seda on siis nädalas u 2-3 korda (R,L,P). Põhiliselt käime koos külas, koolis ja grüünes.
Villi puur on alati tangaistmel nii et uks jääb kahe esiistme vahele. Vahel on puuriuks lahti, vahel kinni ja kui vahepeal poodi läheme, siis paneme puuriukse kinni, sest ei tea, kui igav tal hakata võib ja mis salongi sisustus meid tagasi tulles vastu võtab (võib juhtuda ju, et igavusest hakkavad istmed maitsema).
Me kasutame sellist võlusõna nagu koduski, kui ära läheme: Koer jääb koju! Villi teab, mis see tähendab ja teab, et tuleme alati tagasi.
Autosse ootama jäädes jääb samuti koer " koju" :)
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby heints » Wed Mar 14, 2007 5:25 pm

To: Rästas, palun katsu mitte teha topeltpositusi, vaid kasuta "muuda" nuppu 8)

Tahtsin siia juurde öelda, et sõidan iga päeva koeraga ringi. Kutil autos oma tekk (mille saab kenasti karvadest / porist puhtaks rapsida), istub siis kõrval või tagaistmel.
Karvu, pole märganud, et autos rohkem ajaks, ainult võibolla siis, kui auto aknast teisi koeri vms. huvitavat näeb. Ainuke probleem ongi hetkel pori, ega ta siis oma teki peal püsi, kui midagi aknast näeb! Käpajäljed on maast laeni. :D
User avatar
heints
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 58
Joined: Mon Feb 12, 2007 3:29 pm
Location: Aruküla, Harjumaa

Postby Evis » Wed Mar 14, 2007 5:31 pm

Ma ei tea mis ma temaga näitusel peale hakkan :? . Näitusel oleme korra käinud (harjumas) siis lõi karva nii lahti oh sa jumal... :D

Plaanis Rakvere näitusele minna...siis ärevusest kindlasti karv täitsa lähti ja kohtunik vaatab, et mingi vale toitumine vms. :shock:
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby Rästas » Wed Mar 14, 2007 6:06 pm

heints wrote:To: Rästas, palun katsu mitte teha topeltpositusi, vaid kasuta "muuda" nuppu

Yes Sir. Ma ei tahtnud midagi muuta selles, mida kirjutasin Evisele ja ei teadnud, et postitusi peab ühte "patta" panema, kui vastan järjest mitmele. Eks ma arenen sel teemal siin :wink:

Evis wrote: Ma ei tea mis ma temaga näitusel peale hakkan :? . Näitusel oleme korra käinud (harjumas) siis lõi karva nii lahti oh sa jumal... :D
Plaanis Rakvere näitusele minna...siis ärevusest kindlasti karv täitsa lähti ja kohtunik vaatab, et mingi vale toitumine vms. :shock:

Olen kuulnud, et kõik koerad ja ka kassid lasevad karvad lahti, kui närvi lähevad. Kui Six Villil küüsi lõikas, siis ta oli karvasem, kui koer. Villi mitte ainult ei lasknud karva lahti vaid ka higistas.
Villi: Russellid ruulivad ;)
User avatar
Rästas
Juunior
Juunior
 
Posts: 63
Joined: Sat Mar 10, 2007 2:33 pm
Location: Viimsi

Postby Annika » Thu Mar 15, 2007 11:20 am

Ehk siin ei olegi probleemiks niivõrd karvade väljalangemine ja see, kuidas neid puhastada, vaid hoopia põhjus, miks nad välja langevad. Minu Ert küll veel karvu ei aja ja ma ei oska oletada, kuidas tal see olema hakkab, kuid oma eelmistel koertel (küll mitte russellid) ei ole ma täheldanud närvidest tingitud lahtist karva, samas polnud tegemist üldse mitte rahulike koertega. Kas nii on ka teiste russellitega ja kui on, siis kas olete üritanud või uurinud, mida selle vastu ette võtta?
Mis karvade puhastamisesse puutub, siis minu meelest on kõige parem moodus käsi märjaks ja palja märja käega riided või diivan üle käia. Olen samuti seda kleepuvat rulli proovinud, aga see on tõesti üks mõttetu asi. Või siis nagu eelpoolgi mainiti, muretseda vastavalt koera kasuka toonile oma riided ja kodusisustus (kujutan juba ette järgmist russellite kokkusaamist, kus koeri enam omanikest ei eralda) :D
User avatar
Annika
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 25
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:01 pm
Location: Tallinn

Postby Evis » Thu Mar 15, 2007 11:32 am

Kui mina Sassi eestimaale tõin, ütles mulle kasvataja : "jäta tumedate riietega hüvasti" :D

Igal juhul..mul kulus eile nii tund aega et auto enam-vähem (rõhutan) puhtaks saada... plaanime juba korraliku käsi tolmuimeja soetamist... ehk teeb asja vähe lihtsamaks...

Mind need karvad nii väga ei häirigi aga ma pabistan pigem teiste pärast, kes autot kasutavad või minguga koos sõidavad...

Enamus mu pereliikmeid, kellel me nädalavahetustel külas käime ei hooli absoluutselt kas koer ajab karva või mitte, või siis teeb pahandust või mitte...neil on lihtsalt hea meel teda näha :D
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Postby Annika » Thu Mar 15, 2007 11:54 am

Evis wrote:Mind need karvad nii väga ei häirigi aga ma pabistan pigem teiste pärast, kes autot kasutavad või minguga koos sõidavad...
Mina ei pabista enam ka teise pärast. Autot mul küll pole, kuid kui tööjuures keegi oma mantlilt, mis minu oma kõrval ripub, karvu nopib, ajab see mind vaid natuke muigama. Külalisi tavaliselt hoiatan, et minu juurde tulles pole mõtet midagi ilusat selga panna (mul ju peale karvade kodus ka suled).
Mäletan, et kooli ajal küll natuke põdesin, kui tumesinised koolivormipüksid valgeid karvu täis olid ja selja tagant kommentaari kuulsin: "see ajab karvu" :D
User avatar
Annika
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 25
Joined: Thu Mar 08, 2007 3:01 pm
Location: Tallinn

Postby Janne » Fri Mar 23, 2007 1:39 pm

Maitia, minu kodus on küll liimirull aukohal. Kuna Milvi on karmikarvaline, siis ausalt öeldes on mul kodus kassikarvu märksa rohkem lendlemas kui koera omi. Tulemus on muidugi sama, eriti kuna kassid armastavad mustade t-särkide riiulis magada :twisted: . Aga liimirulli ostes tasub valida kallim variant. Minu omad on pärit loomakliinikust, 3M firma omad, Magnum Veterinaaria müüb. Seal on liimilehti märksa rohkem peal ja võtab küll karvad hästi kinni.

Minu koer sõidab pidevalt autoga, aga ma pole oma koerale boksi veel sisse seadnud. Kuna ette tulla ei ole lubatud, siis on koera karvad ainult tagaistmel teki küljes. Riidest istmekatetega autot ei soovita endale soetada, nahk või ka veluur on etemad. Sinna ei jää karvad kinni. Fliistekk on jama, sest karvad jäävad sinna sisse ja neid karvu levib sealt siis tasapisi edasi. Mingi sileda pinnaga riie on parem variant.

Heledad riided on karvade suhtes head küll, aga kenad sopased käpajäljed paistavad sealt ka ilusasti välja.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu

Next

Return to Nipid ja nõuanded

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron