MÜÜA 7 vahvat Russell´i kutsikat

Moderator: ulariniinemagi

MÜÜA 7 vahvat Russell´i kutsikat

Postby Evis » Tue May 24, 2011 11:23 am

Müüa 7 tricolor Jack Russell Terjeri kutsikat.S.h. 2 isast ja 5 emast, kes on sündinud 24.04.11. Isa Kisentel´s Funny Spiderman (tricolor/siledakarvaline/pärit Soomest) ja ema Boule (tricolor/siledakarvaline/pärit Prantsusmaalt). Kutsikad saavad loovutusealiseks ca.25. nädalal/2011. Selleks ajaks on nad: kiibitud, saanud ussirohu, vaktsineeritud, neil on EU vet. pass ja EKL tõutunnistus(kindlasti ostu-müügi leping).

Image

E.mail: evis2002@hot.ee
Tel. 524 5335
Evis
Juunior
Juunior
 
Posts: 165
Joined: Thu Mar 08, 2007 1:21 pm
Location: Lääne-Virumaa

Re: MÜÜA 7 vahvat Russell´i kutsikat

Postby Janne » Wed May 25, 2011 4:07 pm

Ma tean, et üldiselt ei ole ilus kuulutusi kommenteerida. Ometi pean aretustoimkonna liikmena vajalikuks seda teha. Tuletan õnnelikele pesakonna omanikele (nii isase kui emase koera omanikele) meelde meie TÜ aretusnõuete esimest punkti:
Sama paaritust ei korrata (v.a. juhul, kui eelmises pesakonnas oli ainult 1-2
kutsikat või tõuühingu juhatuse eriloal).
See nõue on EKLi poolt kinnitatud, st see on ametlik nõue.

Miks selline punkt aretusnõuetes üldse on? Sellepärast, et väikesearvulise tõu puhul juhtub väga kergesti see, et liiga suur hulk koeri on omavahel lähedalt sugulased. Tegelikult juhtub see meie tingimustes väga kergesti ka arvukamate tõugude puhul kui sama isase järglaste/paarituste arv ja korduspaarituste arv ei ole piiratud. Väga halbu näiteid on selles suhtes võimalik tuua. Kui niisugust tegevust harrastada, siis väga kiiresti jõuame olukorda, kus suguluses mitteolevat paarilist ei olegi võimalik leida või kui on, siis on tollel juba omakorda liiga palju järglasi. Miks see on üldse oluline? Eesmärk võiks olla hoida russellide geenibaas võimalikult lai. See on peamine viis hoida meie koerte ja nende järglaste tervist. On mitmeid üle maailma arvukaidki tõuge, kelle geenibaas on koerte arvukusele vaatamata kohutavalt kitsas ja tulemuseks on mitmed väga raskesti välja juuritavad haigused, mis on tõus väga-väga levinud.

Praegusel konkreetsel juhul oleks olnud võimalik leida pesakonnale teine isa.

Aretusnõuete järgimine ja vastutustunne võiksid olla ka isase omaniku osa. Emase omanik peaks aretusnõudeid järgima nagunii. Isase omanik saab teha väga palju ära selles osas, et meie russellide populatsioon oleks võimalikult terve ja geenibaas lai.

Siinkohal tõstan üles teema pesakondade reklaamimisest TÜ kodulehel. Nimelt tuleks arutada teemal, kas TÜ kodulehel on kohane reklaamida pesakonda, mis ei vasta TÜ aretusnõuetele? Minu arvates tuleks kokku leppida reeglid selles osas ja teen ettepaneku kehtestada üks väga konkreetne reegel: TÜ kodulehel üleval olevad pesakonnad peavad 100% vastama aretusnõuetele.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu

Re: MÜÜA 7 vahvat Russell´i kutsikat

Postby Tuulitukka » Fri May 27, 2011 2:27 pm

Pildil olevad kutsikad on ju kahevärvilised mitte trikid.
User avatar
Tuulitukka
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 48
Joined: Thu Jul 26, 2007 10:49 pm

Re: MÜÜA 7 vahvat Russell´i kutsikat

Postby Krissukass » Sat May 28, 2011 10:06 am

Viimasele kommentaarile kommentaariks - kaks tricolor värvi koera ei saa saada muud kui tricolor värvi kutsikaid. Registri järgi on mõlemad vanemad tricolorid, kahjuks emasest koerast pilti ei ole ja seetõttu võib ka info puudulik olla.
Kennel Lexberry´s - www.lexberrys.eu
User avatar
Krissukass
Juunior
Juunior
 
Posts: 211
Joined: Tue Feb 27, 2007 10:53 pm

Re: MÜÜA 7 vahvat Russell´i kutsikat

Postby Janne » Sun May 29, 2011 3:49 pm

Emane koer võib tegelikult olla pruun ja valge, kuigi tõutunnistusel on kirjas tricolor. Selliseid asju juhtub ja see ei tõesta veel midagi.
User avatar
Janne
Juunior
Juunior
 
Posts: 86
Joined: Tue Mar 20, 2007 11:04 am
Location: Tartu


Return to Müük

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron