Page 1 of 1

Russelli treenimine kodus

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 4:07 pm
by Rästas
Täitsa vahva filmilõik, kuidas koduste vahenditega russellit trenida :)
http://www.youtube.com/watch?v=QLvb5KWkjz0

PostPosted: Thu Aug 09, 2007 7:47 pm
by Janne
Agility-inimese hing jäi kohe haigeks seda vaadates: maiust sai koer 1 kord (no OK, võibolla ei olnud lihtsalt näha) ja naaatukene peaks ikka ohutuse peale ka mõtlema. Lihtsalt koer võib sealt taburetivirna otsast alla kukkuda. Iga kord võibolla ei juhtu sellest ka midagi, aga ükskord läheb halvasti.

PostPosted: Fri Aug 10, 2007 8:37 am
by heints
Ehh, ega ju agilitys abivahenditega nii ei tohi koera juhtida, nagu siin videos?

Eks see kaigas oli vist ka preemikaks, sest videos sai sooritamise eest korraks seda pulka pureda...

PostPosted: Fri Aug 10, 2007 7:25 pm
by Rästas
Ma usun, et pärast anti talle mega-preemia :)
Barrikaade ei poolda, aga mööda taburetialuseid ja pehme mööbli seljatugesid on ju väga tore vigurjooksu teha.

P.S. Villit ei huvita treeningu ajal ükski maius. Ta võtab vastu vaid palli või mõne piiksuleulu. Palli järel ületab ta meeleldi tõkkeid ja roomab toolide all. Teeb harjutuse läbi, saab kannida... :)

Eks samamoodi võib olla selle pulgaga.

PostPosted: Sat Aug 11, 2007 10:11 pm
by Janne
Jah, ilmselt see pulk on preemia küll. Mänguasi on suurepärane preemia, aga nt. Milvi puhul tuleb kombineerida kiitust, maiust ja mänguasja. Eriti alguses, elementide õppimisel võib koer minna liiga "leili" kui ta teab, et mänguasi on taskus. Hiljem on mänguasjale orienteeritud koerale sellega hea kiirust juurde anda. Agilitys on ju puhas sooritus sama oluline kui kiirus ja eriti alguses tuleb puhtusele ikka eriliselt pühenduda.

PostPosted: Sat Aug 11, 2007 10:23 pm
by Rästas
Janne wrote:Jah, ilmselt see pulk on preemia küll. Mänguasi on suurepärane preemia, aga nt. Milvi puhul tuleb kombineerida kiitust, maiust ja mänguasja. Eriti alguses, elementide õppimisel võib koer minna liiga "leili" kui ta teab, et mänguasi on taskus. Hiljem on mänguasjale orienteeritud koerale sellega hea kiirust juurde anda. Agilitys on ju puhas sooritus sama oluline kui kiirus ja eriti alguses tuleb puhtusele ikka eriliselt pühenduda.

Nägin teid Milviga agility võistlusel osalemas ammu enne Villi tulekut (veel osalesid Lexi, Vallu ja Patrick). Vaadata oli küll ülimalt vahva, kuidas pisikest kasvu koerad vudinal peremehe/naise suunamisel rada läbivad, jooksu sekka käis paar haugatust ka. Tean, et see nõuab järjepidevat treenimist ja harjutamist.
Meie pole veel agility trenni jõudnud, kuid plaanis on. Ei teagi, kuidas meil minema hakkab, kuidas me trennides hakkama saame... :)

Re: Russelli treenimine kodus

PostPosted: Sat Oct 23, 2010 10:27 am
by Fanny