Page 1 of 1

JRT korteris?

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 11:07 am
by trinxu
Kas Jack Russellit võiks pidada ka korteris või on see koera jaoks liigne piin?
Pehmendavaks faktoriks võiks olla väikese kortermaja suur hoov...

Re: JRT korteris?

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 3:25 pm
by ReelikaK
Paljusid koeri saab pidada ja peetakse korteris. Arvestada tuleb sellega, et JRT on aktiivne tõug ja tahab saada nii vaimset kui füüsilist tööd selleks, et elada täisväärtuslikku elu. Oma maja ja aed seda ei paku, vaid on pigem lisaväärtuseks. Ilmselt tuleb JRT võtul eelkõige läbi mõelda, kui palju aega ja tahtmist on koeraga tegelemiseks.

Parimat soovides,
Reelika
EJRTÜ

Re: JRT korteris?

PostPosted: Tue Jun 29, 2010 5:14 pm
by Fanny
Koera pidamine (hooviga) eramajas pakub tegelikult lisamugavusi pigem omanikule - ei pea iga ilmaga ennast riidesse ajama ja vähemalt 2 korda päevas koeraga jalutama minema, mis on tegelikult üks märkamatu koolituse osa, sest eramajas võib endale sobival ajal koera üle ukse õue poetada. Kui on oma hoov, siis võib üsna sageli juhtuda, et koer ei käi päevi väljaspool oma territooriumi (kutsikapõlves vajalik sotsialiseerimine), sest alati võib leida mingi põhjuse - olen väsinud, pea valutab, ilm on vihmane või külm jne. Ei oska enam öelda, kuidas 1 koer korteris vastu peab, kuid neli russelit elavad meil rõõmsalt :lol: Korter või ükskõik mis eluruum on pigem söömise-magamise-muidu olemise koht. Eluruumis võib koerale, just kutsikapõlves ja noortele koertele, pakkuda ajutegevust soodustavaid tegevusi ehk rohkem paikseid tegevusi, kuid jooksmine ja muu trall jäägu ikka õue. Nii et selles võtmes peaks hoopis tulevane koeraomanik endalt küsima, kas ja kui kauaks jätkub mul viitsimist IGA PÄEV KOERAGA TEGELEMISEKS ?

Re: JRT korteris?

PostPosted: Wed Jun 30, 2010 1:46 pm
by ulariniinemagi
Minu arust võib korteris elav koer olla mõneti isegi õnnelikum, kui suures eramaja hoovis uidates- korteri puhul peab koera peremees oma lemmikuga pidevalt tegelema, mis on lõpuks väga oluline hea ja kuuleka koera kasvatamisel.

Re: JRT korteris?

PostPosted: Wed Jun 30, 2010 2:39 pm
by trinxu
Tänan teid vastuste eest.
Olen juba 3 aastat plaaninud JRT-d võtta, kuid siiani pole suutnud otsustavat sammu astuda.
Jään nüüd otsima üht toredat kutsikat:)

Re: JRT korteris?

PostPosted: Wed Jun 30, 2010 4:47 pm
by Fanny
Võta heaks :D JRT on üks ütlemata vahva koeratõug - hingelt suur ja kasvult väike, mistõttu ei pane ka tuttavad pahaks, kui üks selline nunnuröövel külla kaasa võetakse :mrgreen:

Re: JRT korteris?

PostPosted: Wed Jun 30, 2010 5:01 pm
by ylli
Nõustun eelkõnelejatega täielikult. Olen endki tabanud mõttelt, et ilmselt leiavad korteris elavate koerte omanikud tihtipeale rohkem jaksu end kodust välja vedada ja ehk mõtlevad isegi hoolikamalt, milliseid põnevaid matkaradasid ja metsatukkasid oma koerakesega vallutada :) Niisiis – tegelikult ei ole tähtsust, kas on aed või ei ole, koer vajab ikka lisaks liikumisele ka ajutööd ja palju huvitavam on ju koos pererahvaga midagi vahvat ette võtta kui üksi aianurgas konutada. :)