JRT korteris?

Kõik muu, mis ei mahu teiste kategooriate alla

Moderator: ulariniinemagi

JRT korteris?

Postby trinxu » Tue Jun 29, 2010 11:07 am

Kas Jack Russellit võiks pidada ka korteris või on see koera jaoks liigne piin?
Pehmendavaks faktoriks võiks olla väikese kortermaja suur hoov...
trinxu
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 2
Joined: Tue Jun 29, 2010 11:02 am

Re: JRT korteris?

Postby ReelikaK » Tue Jun 29, 2010 3:25 pm

Paljusid koeri saab pidada ja peetakse korteris. Arvestada tuleb sellega, et JRT on aktiivne tõug ja tahab saada nii vaimset kui füüsilist tööd selleks, et elada täisväärtuslikku elu. Oma maja ja aed seda ei paku, vaid on pigem lisaväärtuseks. Ilmselt tuleb JRT võtul eelkõige läbi mõelda, kui palju aega ja tahtmist on koeraga tegelemiseks.

Parimat soovides,
Reelika
EJRTÜ
ReelikaK
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 34
Joined: Sat Jun 06, 2009 11:45 am

Re: JRT korteris?

Postby Fanny » Tue Jun 29, 2010 5:14 pm

Koera pidamine (hooviga) eramajas pakub tegelikult lisamugavusi pigem omanikule - ei pea iga ilmaga ennast riidesse ajama ja vähemalt 2 korda päevas koeraga jalutama minema, mis on tegelikult üks märkamatu koolituse osa, sest eramajas võib endale sobival ajal koera üle ukse õue poetada. Kui on oma hoov, siis võib üsna sageli juhtuda, et koer ei käi päevi väljaspool oma territooriumi (kutsikapõlves vajalik sotsialiseerimine), sest alati võib leida mingi põhjuse - olen väsinud, pea valutab, ilm on vihmane või külm jne. Ei oska enam öelda, kuidas 1 koer korteris vastu peab, kuid neli russelit elavad meil rõõmsalt :lol: Korter või ükskõik mis eluruum on pigem söömise-magamise-muidu olemise koht. Eluruumis võib koerale, just kutsikapõlves ja noortele koertele, pakkuda ajutegevust soodustavaid tegevusi ehk rohkem paikseid tegevusi, kuid jooksmine ja muu trall jäägu ikka õue. Nii et selles võtmes peaks hoopis tulevane koeraomanik endalt küsima, kas ja kui kauaks jätkub mul viitsimist IGA PÄEV KOERAGA TEGELEMISEKS ?
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: JRT korteris?

Postby ulariniinemagi » Wed Jun 30, 2010 1:46 pm

Minu arust võib korteris elav koer olla mõneti isegi õnnelikum, kui suures eramaja hoovis uidates- korteri puhul peab koera peremees oma lemmikuga pidevalt tegelema, mis on lõpuks väga oluline hea ja kuuleka koera kasvatamisel.
ulariniinemagi
Site Admin
Site Admin
 
Posts: 5
Joined: Mon Mar 22, 2010 11:03 pm

Re: JRT korteris?

Postby trinxu » Wed Jun 30, 2010 2:39 pm

Tänan teid vastuste eest.
Olen juba 3 aastat plaaninud JRT-d võtta, kuid siiani pole suutnud otsustavat sammu astuda.
Jään nüüd otsima üht toredat kutsikat:)
trinxu
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 2
Joined: Tue Jun 29, 2010 11:02 am

Re: JRT korteris?

Postby Fanny » Wed Jun 30, 2010 4:47 pm

Võta heaks :D JRT on üks ütlemata vahva koeratõug - hingelt suur ja kasvult väike, mistõttu ei pane ka tuttavad pahaks, kui üks selline nunnuröövel külla kaasa võetakse :mrgreen:
Image
User avatar
Fanny
Juunior
Juunior
 
Posts: 193
Joined: Sun Nov 04, 2007 8:25 pm
Location: Tallinn

Re: JRT korteris?

Postby ylli » Wed Jun 30, 2010 5:01 pm

Nõustun eelkõnelejatega täielikult. Olen endki tabanud mõttelt, et ilmselt leiavad korteris elavate koerte omanikud tihtipeale rohkem jaksu end kodust välja vedada ja ehk mõtlevad isegi hoolikamalt, milliseid põnevaid matkaradasid ja metsatukkasid oma koerakesega vallutada :) Niisiis – tegelikult ei ole tähtsust, kas on aed või ei ole, koer vajab ikka lisaks liikumisele ka ajutööd ja palju huvitavam on ju koos pererahvaga midagi vahvat ette võtta kui üksi aianurgas konutada. :)
User avatar
ylli
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 11
Joined: Fri Apr 16, 2010 8:19 am
Location: Tallinn, Pelgulinn


Return to Muud teemad

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron