verejälg

Agility, KK, SK, urukatsed jmt

Moderator: ulariniinemagi

verejälg

Postby jacky » Tue Apr 24, 2007 2:53 pm

12.mail korraldatakse Elva kandis verejälje koolitus ja eksam.
Kas keegi on sinna minekut oma plaanidesse võtnud?
Ma tean, et Milvi on käinud proovimas, kas keegi teine veel?
User avatar
jacky
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 34
Joined: Thu Mar 08, 2007 7:54 pm

Postby Krissukass » Tue Apr 24, 2007 4:28 pm

Nagu kiuste on see just samal päeval agility võistlustega Tallinnas...
User avatar
Krissukass
Juunior
Juunior
 
Posts: 211
Joined: Tue Feb 27, 2007 10:53 pm

Postby jacky » Mon Apr 30, 2007 10:19 am

kuna verejälge proovida soovijaid oli palju, tehakse üritus kahepäevaseks ja toimub ka pühapäeval, 13.mail. Olen väga rahul, nüüd saab ka Pätrik minna.
registreeruda saab kuni 7.maini, täpsem info "Koertekoja" kodulehel.
User avatar
jacky
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 34
Joined: Thu Mar 08, 2007 7:54 pm

Postby jacky » Mon May 14, 2007 10:59 am

pean kohe uhkeldama, kui hästi meil läks: Tessi-tibu sai II järgu!!!
Prooviradadel jooksis pea laiali otsas teiste koerte sabas ja ma üldse ei lootnudki, et ta katse tehtud saab, sest laupäevasel päeval oli olnud väga palju läbikukkunuid ja ka enne meid läinud taks ei leidnud 3 minuti jooksul jälge üles ning ühel bassetil kulus 27 minutit oma uluki otsimiseks (30 minutit on piiraeg). Tess pani raja alguses nina maha ja jooksis 5 minutiga lõpuni, võttes õigesti kõik nurgad ja ei eksinud kordagi. Supertulemus esimese korra kohta!
Pätrik sai III järgu, mis on kah hea tulemus mitmendat põlve kodukoera kohta. Temal läks jälje leidmisega kauem aega, hulk aega tiirutas ja ei saanud aru, mida temast tahetakse, üritas mulle puuronte tuua, et pulgaviskamise mängu saaks alustada - alati ju metsas mängitakse! Lõpuks ikka hakkas minema, nurkadel tegi ringe ja otsis, kuhu see jälg siis läheb, aga leidis ruttu ja üle 15 minuti meil ei kulunud.
Kohtunik pani iga elemendi (haistmine, otsing, suhtumine ulukisse) kohta hindeid ja neid kokku liites sai 50, mille alusel oleks pidanud saama II järgu, aga et koera töö ei olnud tema arvates teise järgu vääriline, siis võttis ühe punkti vähemaks. Olen väga uhke oma koerte üle.
Korraldajatele suur aitäh, kohtunikud Roman Peil ja Elmar Lurich olid südamega asja juures, ka peale katse lõppu mindi veel metsa uut rada tegema, et keegi ehk tahab veel harjutada. Seltskond oli tore ja kõik laabus ladusalt, isegi ilmaga vedas.
Tore ja õpetlik päev oli! Tasub teinekord ja teistelgi minna. Esialgse plaani kohaselt on see 15. juulil.
User avatar
jacky
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 34
Joined: Thu Mar 08, 2007 7:54 pm

Postby katzikene » Mon May 14, 2007 5:01 pm

Hei!

Palju õnne osavatele jäljeküttidele!
Küsin, et kuidas see verejälje ajamine käib, kas oled enne koeri ka jälge ajama koolitanud, või on tegemist urukatsele sarnase instiktide prooviga?
User avatar
katzikene
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 17
Joined: Fri Mar 09, 2007 11:58 am

Postby jacky » Tue May 15, 2007 12:40 pm

meile oli see esimene kord proovida ja läks puhtalt instinktide peale.
kavas on hakata põllujälge treenima, pidi olema koerale huvitav ja stressimaandav harrastus.
User avatar
jacky
Kutsikas
Kutsikas
 
Posts: 34
Joined: Thu Mar 08, 2007 7:54 pm


Return to Võistlused ja treening

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron